Amenoreja i hormoni

Alison

Imam 17 godina.Nemam nikako ciklusa vec godinu i po.Pijem terapiju Diane 35, 9 mjeseci .Nalazi hormona su slijedeci Estrogen 56,Progesteron 4,0 , FSH i LH u tragovima,Ostali su hormoni uredu.Cekam jos nalaze za stitnu zlijezdu.Ako moze vase misljenje o ovom nalazu, sta bi mogao biti uzrok.Sve me ovo brine sad Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, imam premalo detalja o Vama. Potreban je cjelokupan ginekološki status i UZV nalaz da Vam pobliže kažem o čemu je riječ.