Anehogena cista

vivica

Postovani, imam 54 g. i prije 6 mj. bila sam na gin.UTZ zbog bolova u desnom jajniku. ZM sam imala prije 2 g. Receno mi je da je sve u redu i kontr. za 6.mj. sto sam i ucinila. Nalaz UTZ/TVS L Uterus u avf, uredne velicine i morfologije.Endometrij hiperehogen, tanak. Lijevi jajnik uredna zalaza. Desni jajnik sa ovalnom anehogenom
tvorbom 26x21 mm. Ne detektira se pat. protoka. U Douglasu nema sl. tekucine. Odmah sam napravila CA 125 i rezultat je 4.8. KS uredna. Preporucena mi je kontr.
za 6.mj.sa novim nalazom CA 125. I ja se ne bih puno brinula da mi moja gin. / ona nema UTZ pa sam to radila na Poliklinici/ nije rekla da ciste na jajnicima u mojim
god. nisu pozeljne i da je rak jajnika jako podmukla bolest. Ona smatra da bi tu cistu trebalo skinut bez obzira na uredan nalaz CA 125 i velicinu ciste jer da je to jedini
nacin da se utvrdi da li je neki proces u toku ili nije. Napominjem da sam prije 27 g. imala konizaciju i od tada redovito radim PAPA test i do sada sve u redu. Ovaj njen
stav me jako zabrinuo pa molim za savijet, sta jos mogu poduzet i da li je tih 6 mj. predugi period. Takodjer moram napomnenuti da ja i dalje imam povremene bolove
odnosno sijevanje u tom jajniku
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da za sada nije nužan operativan zahvat.
Napravite cd jajnika i ako je uredan, kontrolni uzv za 3 mjeseca.