kasni mi

bony15

Imam 18god prvi.odnos je bio 01.01.14 sa kondom nije doslo ekulacije u meni ni izvan jer smo prekunili odnos prije.toga.Ali meni sad menstruacija kasni,zadnja je bila 18.12.13 inace su mi redovne tu i tamo kasni.po dan dva al evo.sad.je.vec.par dana.I.to me malo brine.Grudi su mi nabubrile i malo.bolne od.jucer bas kao da trebam.dobiti.ali.nista jos.Dali je normalno da kasni.nakon prvog odnosa?hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kašnjenje nema nikakve veze s tim što ste imali prvi odnos.
Pričekajte do ponedjeljka. Ako ne nastupi menstruacija, napravite test.

bony15

Hvala na odg.Da li postoji ikakva sansa da sam trudna?jer smo pazili i nema sanse da je to sad.Ali svakako cu poslusat vas savjet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je kao što ste opisali onda ne.

Zamolila bih Vas za savet...Decko i ja u poslednjih mesec dana nismo imali rizican odnos(kondom+prekinuti snosaj),medjutim ja sam par dana pre nego sto je trebalo da dobijem imala oskudan braon iscedak koji je poceo odmah posle poslednjeg odnosa i trajao je 5-6 dana,a sad mi menstruacija kasni vec 10 dana.Od juce mi je otecen donjii deo stomaka i bradavice su mi osetljive,ali od menstruacije nista.Radili smo test pre 7 dana i bio je negativan,danas smo opet uradili i isto je negativan.Da li je ovo moguca trudnoca ili postoji neki drugi problem?Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Koji je uzrok zaista ne znam. Možda cista, upala, izostanak ovulacije i slično.

bony15

Mislim da je sve u redu dobila sam jehappy)

lolivana

Poštovanje! prvo da napomenem da imam problem s kašnjenjem otkad sam ju prvi put i dobila. godisnje ih imam od 8-10...e sad zadnji odnos bio je na pocetku 12 mjeseca. s deckom sam gotovo 6 godina tako da nije bio prvi put da svrsi vani,opere pa nastavi na mozda jos koji minut iako je njego 'stroj' gotov,sad mi vec kasni 22 dana i napravila sam tes,prvi je bio negativan a drugi neka jeftina glupost (mislim da kosta oko 19 kn) po mojoj logici iscitavanja testa isto negativan.. zivim dasta stresno i zivcano,prehrana boze pomozi,spavanje da se ne spominje.. nastale su poslovne promjene gdje nosim najveci 'križ',a hvala bogu svaki dan moram bit budna i ostat smirena sto je u mom slucaju malo moguce.. a i teski sam meteropat.. imam zakazano u srijedu kod ginekologa no nemogu docekat,imam li razloga bit zabrinuta? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći.
Treba vidjeti šti je uzrok kašnjenja menstruacija, da li pcos ili nešto drugo.

Da li je negativan test za trudnocu,posle 12 dana kasnjenja menstruacije,pouzdan dokaz da nisam trudna ili treba uraditi i HCG iz krvi?Zanima me jer sam citala da je nekome test pokazivao lazno negativno iako su vec bile par nedelja trudne(negde cak i 8 nedelja)...Oprostite na smetnji,samo sam vrlo sumnjicava i nikako da se opustim...

chonjaa

Postovanje doktore, imam jedno pitanje za Vas.
Trenutno imam problem sa menstruacijom, prije jedno mjesec i desetak dana imala sam odnos sa momkom, nismo bili 100% sigurni, da je bila zastita kako treba.. to se je dogodili 7. decembra a trebala sam da dobijem 9. kasnila mi je do 13. decembra, onad sam dobila i bila je normalna kao i obicno.. Prosli mjesec smo imali odnos ali smo bas pazili, i koristiki smo zastitu. Ovu menstruaciju jos nisam dobila, imala sam malu prehladu i probleme sa stomakom, varenjem.. da li postoji mogucnost trudnoce, i sta vi predlazete da uradim.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

AnaAna, nije dovoljno 12 dana od odnosa. Prvo i osnovno je da se napravi test je da vam kasni menstruacija.
Prije toga isti nije u većini slučajeva pouzdan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Chonja, posjetite ginekologa. Oralna kontracepcija bi bila idealna za vas što se tiče regulacije ciklusa i zaštite od trudnoće.

Niste me rezumeli,1nakon 12 dana od kasnjenja menstruacije je test negativan...Od odnosa je proslo mnogo vise...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći.

chonjaa

Doktore, a da li menstruacija moze da kasni a da nije razlog trudnoca, i da li je normalno u praksi da kasni 10ak dana..bila sam pod stresom zbog ispita, i kasnjena menstruacije.

chonjaa

Doktore, a da li menstruacija moze da kasni a da nije razlog trudnoca, i da li je normalno u praksi da kasni 10ak dana..bila sam pod stresom zbog ispita, i kasnjena menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da trudnoća nije jedini razlog. Mnogo je ostalih: stres, pcos, upala, anovulacija i slično.

curicaaa

Postovanje, menstruacija mi kasni 2 dana, danas sam napravila test (ne sam jutarnjim urinom) i pojavila mi se druga crtica al blijedja nego ova druga...da li je to trudnoca??

curicaaa

da jos dodam da sam i danas radila test i pozitivan je takodje.