Arilin rapid i dojenje

alijenad

Poštovani
ginekolog mi je nakon nalaza papa testa (cin1) prepisao vaginalete Arilin rapid 1000 mg (2 kom).
U uputi o lijeku izričito piše: "Djelatna tvar u Arilin rapid vagitorijima prelazi u majčino mlijeko. U slučaju liječenja tijekom dojenja, trebate ili prestati sa dojenjem ili prekinuti liječenje te nastaviti sa dojenjem. Kod jednokratne primjene za vrijeme dojenja, trebate prestati dojiti tijekom 24 sata, a mlijeko koje se kroz to vrijeme nakupilo trebate izdojiti."
Tražila sam zamjensku terapiju s obzirom da dojim, međutim dr. je ustvrdio da je ova terapija uredu bez obzira na dojenje. Beba je stara 6 mjeseci.
Molim Vas za mišljenje.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mišljenja sam da trebate postupiti kao što piše u uputstvu.
Dakle tijekom terapije obustava od dojenja.

kontesoro

Poštovani!
Bila sam pregledu kod ginekologa i dobila arilin vaginalete jer imam neku "upalicu" prema riječima ginekologice. Jučer sam uzela prvu i danas 24 sata nakon uzimanja primjetila sam krvavi iscjedak koji je prilično jak. Da li je to normalno? Ako nije što da radim?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milslim da je posljedica upale. Svakako savjetujem da danas ne koristite vaginaletu i pričekajte koji dan pa će se vidjeti. Ako krvarenje perzistira savjetujem pregled.

kikap

Poštovani,

doktor mi je prepisao vaginalete Arilin rapid 1000 mg (2 kom). Vidim da ste preporučili da se najbolje pridržavati uputa. Postoji li zamjenska terapija koja se može sa sigurnošću (bez izlučivanja u majčino mlijeko) uzeti za vrijeme dojenja?

Unaprijed, hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Arilin (metronidazol) se izlučuje u majčino mlijeko ali doza koju primi dijete od majke je puno niža od terapijske doze za dijete. Terapiju je bolje izbjegavati tijekom dojenja, ukoliko nije neophodna, ali dijete će primiti vrlo male doze lijeka koje mu ne mogu naškoditi.