bakterije u brisu

sajka89

Postovani doktore,

Imam pitanje. 2013.sam imala mikoplazmu i uspesno je izlecila. Od tada nikako nisam imala odnose, samo masturb.Prosle godine sam radila kontrolne briseve, papa, uzv, sve bilo super. Ove godine, prije 10 dana dala sam urin na provjeru i izolovali mi proteus i da imam pijesak. Od cega mi je ta bakterija, kako? I da li se mikoplazma ili druga bakterija moze dobiti ili se vratiti ako je potpuno izlecena i da nije bilo odnosa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Proteus češće uzrokuje infekcije kod ljudi koji imaju kamenac. Treba provesti liječenje prema antibiogramu. Osim spolnim putem mikoplazma se može prenijeti i putem ručnika, posteljine, u kozmetičkim salonima...

sajka89

Hvala. Uzimala sam amoksikslav prema antibiogramu, pila dosta tecnosti...medjutim, probiotik nijesam na vrijeme pocela uzimati. Cini mi se da imam svrab svuda, tj.gljivice, nemam nikakvog iscjetka ni mirisa, sve ok, bih li smjela koristiti vaginalete hipervag?

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno ih koristite.

sajka89

Hvala. Dobila sam juce nalaze urina, sve je u granicama normale. Kristala vise nemam, imam 4 eritrocita, 4 leukocita i 3 epitelne celije ( eritrociti su prije terapije bili 25, a kristali 50).kako da dovedem ove vrednosti do 0? Pijem vec po 2-3l tecnosti i to cajeve razne za izbacivanje pjeska.

Ivo Balenović, dr. med.

Nalaz nije loš. Nastavite piti puno tekućine.