Itrac 3 i kontracepcijske pilule

travanj12

Poštovani,
Počela sam piti Itrac 3 zbog gljivične infekcije kože. Čitajući uputu o lijeku, naišla sam na jako puno napomena o kontracepciji, no ne razumijem koja je veza tih kapsula sa kontracepcijom.
Inače uzimam Lindynette 20, pa me zanima je li u redu piti ta dva lijeka u isto vrijeme.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete uzimati kontracepcijske tablete dok pijete Itrac. Tijekom terapije Itracom ne smijete ostati trudni.