bartholini

mia

Imam veliki problem sa Bartholinijevom zlijezdom . Naime,vec mi je 4 puta uradjena incizija i receno mi je da bi se moglo desiti da se upali ponovo .Doktor koji mi je radio inciziju treci put ,ovaj put je ostavio dren nekoliko dana i zlijezda se poslije vadjenja drena ponovo zatvorila i napunila za deset dana...Opet je uradjena incizija (cetvrti put) i sada mi je kao bolje ,ne vidim neko veliko nateknuce ,ponekad me pecka,ali nije nista strasno ..Pitala sam se da li bi bilo bolje da se ta zlijezda odstrani ,iako je moj doktor protiv toga,ili da nastavimo sa incizijama ,koje su bolne i kostaju me mnogo vise od fizickog bola?

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

S obzirom na dosadašnje brojne pokušaje da se opisanim načinom terapije dođe do izlječenja mišljenja sam da postoji indikacija za op. zahvat.