bartholini žlijezda

Lu

21. mi je godina i ginekolog mi je dijagnosticirao povećanje bartholinijeve žlijezde, tj. da do toga dolazi uslijed začepljenja tog kanalića.. nakon spolnog odnosa s lijeve strane kod malih usana pojavio se mjehur ispunjen prozirno-žučkastom tekućinom, mjehur se isprazni za dan dva sam od sebe .. nije došlo do upale, no ponekad osjećam nelagodu čak i kod sjedenja.. trenutno se to ne povećava već duže vrijeme. no nakon toga ostala je nakupljena kožica(prazna). Pa me zanima da li se to može nekako ukloniti, tj. postoji li kakav zahvat i je li bolan?
ginekolog mi je savjetovao to za sada najbolje ne dirati.(ako ne dođe do upale)
unaprijed hvala na odgovoru

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
zahvat postoji, a za zahvat postoji indikacija. Ukoliko je taj uvjet zadovoljen prednosti zahvata će prevagnuti nad rizicima.