infekcija?

janja

17 godina, menstruacija skoro pa redovita, nisam imala odnose. Upravo sam se vratila s maturalca i u području vaginalnog otvora počela osjećati jak svrbež, peckanje kod obavljanja nužde i blagu osjetljivost na bol. otišla sam ginekologu koji mi je rekao da je to gljivična infekcija i propisao mi je terapiju Plimycol kremom i Itrac 3 kapsulama. Je li dobro postavio dijagnozu i terapiju? Kako da se mažem kremom (pošto je ginekolog muškarac, bilo mi je neugodno pitati)? kako sam dobila gljivice i na što ubuduće trebam paziti? hvala

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Liječenje je pravilno provedeno, a gljivice su svuda oko nas. Pojednostavljeno rečeno, u stanjima smanjenog imuniteta, broj gljivica naraste pa se pojave simptomi