Beta Hcg

merkaav

Postovanje !
U dilemi sam,isla sam kod dva ginekologa i imali su razlicita misljenja.
Prvi ginekolog mi je rekao da izvadim beta hcg i da dodjem cim rezultati budu gotovi, mjesecnica je bila 26.05 a radila sam test 10.06 ,kada sam dosla sa rezultatima , dr je rekla da nije sigurna u ovo jer sam radila izmedju dva ciklusa ( a tako mi je receno), pa sam otisla do drugog ginekologa a on mi je rekao da je test preko krvi najtacniji i da se moze raditi bilo kad. Vas molim da mi date vase misljenje o ovome , jer ovako nisam saznala ono sto sam zeljela.Test je pokazao 1.
Unaprijed hvala !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, beta hcg je najtočnije odrediti iz krvi i on sigurno ukazuje na trudnoću. Da bi test pokazao pozitivne vrijednosti embrio se mora implantirati u materište, a to se događa oko 7. dana nakon ovulacije. prije implantacije test će biti negativan iako je došlo do oplodnje.

Katarina7

Postovani,
Da li beta hcg radjen 16 dana nakon odnosa pokazuje 100% tocan rezultat?
Hvala
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Da, ako je određen iz krvi.