trudnoća?

maslačak1989

Poštovani,
Možete li mi reći da li i kolika je vjerojatnost trudnoce ukoliko mi je zadnji par mjeseci menstruacija isla ovako 28.5 , 26.6 , 27.7 , 29.8,a spolne odnose sam imala 15 i 20.9 i 2.10 uz koristenje kondoma i prekinuti snosaj,koliko sam mogla provjeriti kondom nije puko pri vrhu jedino ukoliko je sa strane no to nisam primijetila...no ja jos uvijek nisam dobila ,osim smedeg iscjedka prije par dana kojeg je bilo relativno malo ,bol u donjem dijelu trbuha osjecam..Da li mi mozete reci jesam li imala odnos u plodne dane i kolika je vjerovatnost da sam trudna posto jos uvijek nisam dobila menstruaciju i što znaci smeđi iscjedak?

Unaprijed Vam hvala

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sutra ujutro napravite test na trudnoću iz prvog jutranjeg urina. Mislim da šansa za trudnoćom postoji premda je mala.

maslačak1989

Poštovani,

jučer u jutro sam napravila test na prvi urin i bio je negativan međutim još uvijek nisam dobila menstruaciju,jel moguće da menstruacije izostane ovaj mjesec? što da napravim dalje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako Vam je test negativan, pričekajte menstruaciju još nekoliko dana da sama dođe. Ako ista ne dođe javite se na ginekološki pregled.

Babi185

Poštovani doktore,evo da opširno objasnim moju situaciju.Pila sam Diane 35 pola godine, (policistični jajnici) dakle zadnja pilula je popijena 7.9., M je došla 11.9. nakon toga 28.9. i oko 3 dana prije imala san zbilja kratak nezaštićen spolni odnos ali smo jako pazili i koristili "metodu prekinutog snošaja". od tada su me počeli probadati blagi bolovi u donjem dijelu trbuha,pa malo s lijeve i desne strane, i uglavnom oko područja mjehura, uz učestalo mokrenje. Test sam uradila 2.10. (za bilo koje doba dana) popodne i pokazao se negativan. no učestalo mokrenje je još tu. ne psjećam nikakve druge senzacije te me brine to mokrenje, bila sam pod stresom prošli tjedan i M nije stigla danas (kao po pilulama) ali znam da nakon prestanka pijenja ciklus se ili vrati na isto ili ne dođe kao po pilulama.. molim za Vaše mišljenje? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem liječenje urinarnog infekta. Ne vjerujem u trudnoću u Vašem slučaju na osnovi iznesenog. Senzacije u donjem abdomenu vezane su uz urinarni infekt.

Babi185

Hvala Vam na Vašem odgovoru. imam još jedno pitanje, da li je uobičajeno da nakon prestanka pijenja pilula (Diane 35 pola godine radi policističnih jajnika i podosta produljenog ciklusa, po 40 i nešto dana) M koja treba nastupiti bez pilula kasni (bilo je tu puno i stresa u igri) ili bi barem ta prva trebala doći po pilulama ili kako to već ide? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem da napravite spolne hormone 3. do 5. dan ciklusa, da se vidi vaš hormonski status i možebitna hormonska inverzija uzrokovana policističnim jajnicima.,

Babi185

Da, doktore, razumijem Vas i već sam prije 10-ak dana dobila uputnicu za to kupila novu terapiju (nove pilule) no čekam da nastupi M-kako bih mogla započeti piti pilule i ići izvaditi krv- ali moje pitanje je bilo da li i inače M kasni prestankom pijenja pilula jer dok sam ih pola godine pila uvijek sam isti dan dobivala ili dan prije i ovo je prvi mjesec da sam prestala i čekam da nastupi M bez pilula ali još nije pa me zanima da li je to i inače slučaj..? (a na zadnjem vađenju hormona,koje je bilo prije 7 mj, te se ne sjećam točnih iznosa , ali znam da su muški spolni hormoni bili povišeni)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, može kasniti menstruacija nakon prekida uzimanja kontraceptiva (post pill amenoreja). Pričekajte da vam nastupi menstruacija spontano te onda izvadite spolne hormone. Kad Vam budu gotovi nalazi možete me konzultirati, da Vam dam mišljenje.

maslačak1989

Poštovani ,

Unaprijed se ispričavam na smetnji ,ovo je bila moja poruka nedavno :

Poštovani,
Možete li mi reći da li i kolika je vjerojatnost trudnoce ukoliko mi je zadnji par mjeseci menstruacija isla ovako 28.5 , 26.6 , 27.7 , 29.8,a spolne odnose sam imala 15 i 20.9 i 2.10 uz koristenje kondoma i prekinuti snosaj,koliko sam mogla provjeriti kondom nije puko pri vrhu jedino ukoliko je sa strane no to nisam primijetila...no ja jos uvijek nisam dobila ,osim smedeg iscjedka prije par dana kojeg je bilo relativno malo ,bol u donjem dijelu trbuha osjecam..Da li mi mozete reci jesam li imala odnos u plodne dane i kolika je vjerovatnost da sam trudna posto jos uvijek nisam dobila menstruaciju i što znaci smeđi iscjedak?

Nakon Vašeg odgovora sam napravila dva testa ,prvi je bio 6 dan nakon izostanka mjesečnice na jutarnji urin i bio je negativan a drugi je bio 9 dan nakon izostanka i također je bio negativan(Clearblue) ali ovaj put sam ga napravila navečer, jel to moglo utjecati na rezultat? Jako se bojim jer je ovo prvi put da mi ovako izostaje,a trenutno ne mogu doći do svoje doktorice. Da li je moguće da sam možda imala menstruaciju u obliku smeđeg iscjedka koji je trajao nekoliko dana a došao je na dan kad mi je trebala stići mjesečnica? Brine me i to sto ponekad cesto moram ici mokriti,strah me da to nije simptom trudnoce,ostalih simptoma poput mucnine i povracanja nemam ali kao sto sam rekla oba su testa bila negativna?U 9 mj sam imala stresa oko ispita.. Zanima me da li postoji mogucnost da su testovi bili nepouzdani i ima li potrebe da jos jednom napravim test?

Još jednom se ispricavam sto trosim Vase vrijeme ali jako se bojim, ne zelim ostati trudna?

Hvala Vam puno na Vasim odgovorima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako niste trudna. Više testova su negativni, odnos sa zaštitom uz prekinuti snošaj; dakle nikako niste trudna.
Sad da li je ovaj Vaš smeđi iscjedak bila menstruacija to ne mogu na ovaj način dokazati. Menstruacije neki put budu vrlo oskudne.
Mislim da nema razloga da se brinete, te ne trebate više ponavljati testove na trudnoću.

kiki02

pozdrav! imam redovite cikluse i jos nisam imala spolni odnos. 9 dana ciklusa i ja i decko smo se zadovoljavali.. gurao mi je prste pa mislim da mi je malo ostetio vaginu ili himen jer mi je poteklo poslije par kapi krvi. za tjedan dana sam ja pogurala dva prsta i drugi dan mi je poteklo par kapi krvi. jesam li ja mogla na taj nacin zatrudniti ( da je na prstu ostalo sperme kada smo se zadovoljavali) ili je nesto drugo?

Samyy

Poštovani,

molim Vas možete li mi reći da li je moguće ostati trudan ako nisam imala odnose sa dečkom i nevina sam, ali je on do ejakulacije bio u blizini mog donjeg ekstremiteta i čim je dobio osjećaj da je kraj odmakao se...Ja trebam dobiti sutra ili 18.10, da li smijem popiti pilulu za poslije za svki slučaj i da li mogu ostati trudna ili ne? Molim Vas vaš savjet.

Unaprijed Vam se zahvaljujem

Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Kiki na taj način nećete ostati trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Štovana, na taj način nećete ostati trudna. Ne treba vam pilula za dan poslije.

koranadobra

Poštovani,

Imala sam zadnje menstruacije 15.8 i 15.9. Spolni odnos sam imala sa deckom bez kondoma 25.9 no nije imao snošaj. Nisam jos uvijek dobila menstruaciju, trbuh me boli u doljnem dijelu i imam bijeli gusci iscjedak.trebam li se brinuti da sam trudna??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,svakako napravite test na trudnoću.

elly_slon

Postovani,
Dobila sam menstruaciju 09.10. koja je zavrsila 16.10. U petak,21.10.,oralno sam zadovoljila decka te je ejakuirao van mene.Nakon pola sata pokusali smo imati spolni odnos bez kondoma,medjutim nije mogao da probije himen pa smo odustali .Odma sljedeci dan primijetila sam koju kap krvi,sto je sad vec preraslo u obilnije krvarenje nalik na menstruaciju.U zadnje vrijeme sam dosta pod stresom.Da li postoji mogucnost da sam trudna ili je nesto drugo u pitanju?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako niste trudna.