Beta pomoc

Dadulja

Postovani danas sam vadila betu.
Ref.valjanost je 5
To je negativan nalaz?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nalaz je negativan.

bbbbla

Poštovani,

Ovulacija mi je po lh trakicama bila 25.4 (ili 26.4.)., kućni test pozitivan 8.5., beta hcg 8.5. 116 i 11.5. 490., idem na kontrolu tek sljedeći tjedan. Jeli ovo prebrz rast bete?
Inače, u siječnju sam imala missed ab u 11 tjednu trudnoće, kiretažu i nakon toga 2 menstruacije, zadnji ciklus nepravilan, menstruacija 15.3. no ovalacija tek 25.4.

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
beta hcg se udvostručuje u prosjeku svaka dva dana. Kod razine 1000-1500 moguće je trudnoću vidjeti ultrazvukom. Više vrijednosti bhcg-a u odnosu na trajanje trudnoće mogu ukazivati na višeplodnu trudnoću.