Herpes ili nesto drugo?

barili

Postovani, pojavila mi se mala sitna bela izraslina, kao bubuljica na spoljnom delu vagine, skroz ka napred, blizu kosmatog dela. Svrbi me povremeno, ne boli uopste. Lici mi na herpes, ali naravno, nisam uopste sigurna. Imam istog partnera vec 25 godina i nisam imala herpes do sada, osim na usni. On nema nikakvih tegoba niti je ikada imao bilo koji oblik herpesa. Dok ne uspem da zakazem kod svog lekara, moze li se uopste pretpostaviti moze li to biti herpes ili mozda nesto drugo... Nemam nikakvih tegoba osim pomenutog svraba. Imam 43 godine. Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema opisu moguće je da se radi o upali korijena dlake. Kod herpesa se prvo javljaju male crvene kvržice koje se pretvaraju u mjehure koji pucaju i stvaraju veoma bolne rane. Često je to popraćeno lošim općim stanjem: umor, glavobolja, temperatura...