BHS B pozitivan u 38 tjednu trudnoce

sober11

Postovani,

Danas sam dobila nalaz na bhs koji je pozitivan, ranije mi je moj ginekolog rekao da ukoliko bude pozitivan cu biti lijecena intravenozno tokom poroda,
Danas sam citala o tome i jako se bojim za bebu pa me zanima dali sada prije poroda mogu ili cak trebam traziti antibiotike?
Takodjer sam nasla kontradiktorne informacije od tog da je obvezan carski rez kod pozitivnog nalaza, do indukcije uz prethodnu hospitalizaciju i kure antibiotika, ono sto mene zanima sto da poduzmem u najboljem interesu za svoje dijete?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tijekom poroda dobit ćete peripartalnu antibiotsku zaštitu da ne bi došlo do infekcije novorođenčeta. Terapija se daje intravenozno tijekom poroda.