Biopsija nakon papa testa

Mare64

Postovani doktore, nakon papa testa koji je pokazao cin3 uradila sam kolposkopiju i biopsiju. Nalaz biopsije je sljedeći: vidi se dijelom pravilni viseslojni plocasti i endocervikalni cilindricni epitel, a dijelom plocasti epitel koji je u cijeloj debljini atipican s naglasenom hiperkromazijom jezgara i mitozama koje se nadju u visim slojevima. U materijalu su i oskudni fragmenti atipicnog plocastog epitela bez podlezece strome. U materijalu su komadi viseslojnog plocastog epitela s koilocitima u povrsnim slojevima. Nalaz u ovome materijalu odgovara skv.intraep.leziji visokog gradusa (Hsil, ex cin3)
2. Materijal je oznacen elskohleat. Mikroskopski se vidi tekuca krv i sitni fragmenti povrsnog endocerviksa.

Dokrore, sad me zanima sto sljedece, je li to odmah za operaciju ili postoji sansa da je biopsija nesto poboljsala?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom na phd nalaz biposije preporučio bih konizaciju (kirurško odstranjenje promijenjenog dijela vrata maternice).