Missed ab

Ivy37

Postovani,

mozete li mi reci koliko dugo zadrzani pobacaj moze ostati "zadrzan" tj. asimptomatski?

Sumnjam da se u ovoj trudnoci radi o tome obzirom da su mi aktualni simptomi jedva zamjetni (8 tj), za razliku od ranije 2-je trudnoce kada su bili vrlo izrazeni u istom razdoblju.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je mjesec dana i više. Ako ste izgubili smetnje vezane uz trudnoću, svakako sugeriram UZV pregled.

Mrvica21

Postovanje..
2015g 5 mjeseci nakon op.endometricne ciste desnog jajnika,propuhivanja jajovoda i uklanjanja 4 subserozna mioma ,ostala sam trudna ....na UVZ u 7tj.trudnoce srce nije kucalo ..kiretirana dva tj.poslije ..moj gin siguran da je uzrok veliki miom u stjenci maternice velicine (prije trudnoce 4cm u trudnoci narastao na 8×9cm) ..terapija Esmya tbl.bezuspjesno
2016g u 4mj.uspjesno odstranjen intramuralno smjsten u straznjoj stijenci miom velicine 8cm.
Osam mjeseci nakon operacije ponovno ostajem trudna na svu moju radost .
Prvi UVZ 5tj.potvrdjuje trudnocu
Drugi UVZ 7tj.sve je u redu srce kuca trudnoca uredna
Treci UVZ 9+4 srce ne kuca plod stao na 8+3
Dan prije dogovorene kiretaze obilno krvarenje ipak kiretirana sada vec treci dan oporavka
Moje pitanje s obzirom da imam 40god.a zelim dijete sto od pretraga bi trebala napraviti kako bi se izbjegla mogucnost treceg missed ab.Koje pretrage bi suprug trebao napraviti
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom na navedeno preporučio bih Vama i suprugu da odete u neko od genetskih savjetovališta (Klinike za pedijatriju) gdje će Vas uputiti u daljnju obradu. Vi svakako napravite cervikalne briseve