Bol u donjem dijelu trbuha

MissB

Postovani! Imam redovite spolne odnose i redovite menstruacije popracene jakim grcevima (drugog dana ciklusa). Tijekom zadnjeg odnosa (2. veljace) osjetila sam jaku bol u donjem dijelu trbuha, nekih 10 cm ispod pupka, kao i kod menstruacije, tocnije presijecanje. Odmah sam prekinula odnos, no bol nije prestala. Protezala se skroz kroz rodnicu i crijevni otvor, pa nisam bila sigurna je li to s ginekoloske strane. Prije par mjeseck sam takodjer osjetila istu bol, ali nije bilo spolnog odnosa. Bol se smiri tijekom 10 min, ako se ne pomicem, cim se pomaknem, jako me probada. Drugi dan primijetila sam blago smedji iscjedak, takodjer cesto imam potrebu mokriti i nemam redovite stolice. Nikada nisam posjetila ginekologa, zanima me imam li razloga za brigu? Bol se vise nije pojavila. Zabrinjava me to sto sam osjetila bol i na crijevnom otvoru, pa ne znam kome bi se obratila. Molim vas za savjet ili pretpostavku sto bi to moglo biti prema simptomima. Ranije nisam imala slicnih problema, a imam latentnu hipotireozu, ako vam to pomaze.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je došlo do ovulacije ili prsnuća ciste. Za sada ne trebate na pregled.