bol u jajnicima

Selma90

postovanje..godinama se borim sa bolovima u jajnicima i bolu u donjem dijelu stomaka.imam 26 godina i imala sam operaciju lijevog jajnika zbog prisutnosti ciste prije 2 godine..medjutim postoje ti stalni bolovi koji variraju i nemogu se nikako rijesiti.isla sam ginekologu cesto puta i propisao bi mi lactogin.poliginax,geonistin i mnogo sta...nijedna terapija mi nije pomogla sto se tice bola,eventualno bi smanjilo iscjedak koji je bio prisutan..promjenila sam ginekologa i na zadnjem pregledu je receno da mi je materica sasvim ok i jajnici sem sto imam folikula na tom istom jajniku koji je operisan..od tog bola koji osjecam i ledja me bole...sta da radim,sta mi preporucujete za dalje...nisam radjala,imam bolne odnose..unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za početak napravite cervikalne briseve i urinokulturu. Treba razmisliti ako to bude negativno i o endometriozi.

Selma90

uz to da kazem da mi je zadnji ciklus trajao 21 dan....dali je to normalno..pms je uzasan i menstrualna krv je s komadicima...kada je najbolje uzeti bris,dali bi kontracepcija pomogla da se simptomi ublaze..hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz sve što sam napisao nužno je napraviti i spolne hormone. Kontracepcija bi mogla rješiti vaš problem ovisno o uzroku.