BOLNA MENSTRUACIJA

MikicV123

HALO, DOKTORE!
ZDRAVSTVENI ADRESAR
BAZA BOLESTI
MOJA PITANJA
NAŠI LIJEČNICI

Pretraži pitanja i odgovore

Pitanje br. 25876
Objavljeno: 15.10.2016.
Postovani! Imam 19 god. i jako bolne menstruacije popracene ponekad povracanjem,proljevom i jakim grcevima abdomena. Zanima me da li mi mozete preporuciti neke tablete koje bi mi pomogle da izdrzim bolne menstruacije. Pila sam neofen ali mi je bio slab,takoder i ibuprofen granule ali nisu mi odgovarale za zeludac(izazivale su mi jos cesce povracanje odmah nakon konzumiranja). Sada pijem ketonal iako znam da nije za menstruaciju ali mi pomogne. Medutim, brine me to sto on moze otezati zacece. Da li je to istina? I mozete li mi preporuciti neke tablete koje su jace i namjenjene menstruaciji? (Ne pusim niti konzumiram alkohol i ostalo)! Najljepsa hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svi preparati koji ste uzimali su dozvoljeni i koriste se kod dismenoreje.
Nema veze sa začečem. Uzimajte ketoprofen, ibuprofen ili sl. Navedeni preparati postoje u više oblika ( kao granule, tablete, kapsule i sl)
Osobno smatram da je ibuprofen lijek izbora.
Razmislite i o uzimanju oralne kontracepcije jer to je najbolji lijek za dismenoreju.