bolovi

Vjecitistudent

Poštovani doktore

Zbog bolova u donjem lijevom stomaku javila sam se doktorici opće medicine gdje me je uputila ginekologu ,gastrologu ,krvna slika i urin
Sve je uredu osim ginekologa ,barem ja mislim da su u pitanju bolovi s te strane.
Bolovi se javljaju već par mjeseci tupi bolovi,nelagodno ,izdrzivi
Imam jedan porod carskim rezom u 30 tj zbog duple mternice i placenta previa 2012 godine
menstruacije uredne s tim da u zadnjih 3 mjeseca su slabije i krace traju oko 3 dana a inače su 5 dana trajale
Ginekoloski nalaz:
U rodnici nesto bjelkastog iscjetka,zredne konzistencije.CX koničan,manja ektopija.Uterus AVfl tvrd,sedlast .kao ženska šaka.mobilan ,bezbolan.Adneksa desno bo. Lijevo se palpira mobilna tvorba kao zelen orah

TV UZV-Uterus AVfi FC 8.78 cm AP 3.96 cm. odjek endometrija u fundusu razdvojen mjeri 6 -8 mm
desni ovarij -2.66 x1.67 cm
lijevi ovarij-4.23x3.36 cm s unilokularnom anehogenom tvorbom

u C.Douglasi nema slobodne tekucine

Pošto bolovi traju duze vrijeme doktor mi je rekao da bi se moglo raditi o zdjeličnoj boli da pijem analgetike po potrebi te da bi dobro bilo učiniti laparaskopiju gdje bi se pronasli uzroci te nelagode i boli

Mene sada zanima dali je moguće da me boli od priraslica nakon carskog reza ili je posrijedi nesto drugo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
mogući uzrok bolova jesu priraslice, ali vi prema nalazima, na lijevom jajniku imate cističnu tvorbu. Bilo bi dobro ponoviti ultrazvuk nakon menstruacije. Laparoskopska dijagnostika je važna u procjeni i otkrivanju uzroka akutne i kronične boli u maloj zdjelici.

Ne znam sta

Pijem diane vec 5mj i prilikom spopnog odnosa osjetim ponekad neugodnost, pretpostavljam zbog suhoce rodnice. Razmisljam o upotrebi lubrikanta, pa me zanima vase misljenje i prijedloh koji da uzmem jer koristimo i kondome. Hvala Vam

Vjecitistudent

Postovani doktore

Zahvaljujem na odgovoru

Moji su bolovi takvi da ja njih skoro citav mj. osijetim al najveću bol osjetim u sredini ciklusa..bolovi za vrijeme menstruacije su samo s te lijeve strane jajnika čak mi se i menstruacija skratila sa 5 na 3 dana i vise nije obilna kao prije

Zar je to sve moguce radi te ciste

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ne znam sta,
postoje lubrikanti na bazi vode i bazi ulja. Ukoliko koristite kondome bolje je koristiti one na bazi vode jer ovi drugi mogu dovesti do pucanja kondoma.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
dijagnostička laparoskopija će pokazati koji su uzroci vaših problema.