braon iscedak

Minica83

Postovani,trudna sam 5 nedelja i 4 dana.Od terimina ocekivane menstruacije mi se,s vremena na vreme javlja braonkasti iscedak.Uplasena sam jer sam imala vec jedan spontani pobacaj,Sta bi mogao biti uzrok tog iscedka i imam li razloga za brigu?Uzimam oralno urogestan od 200 mg pred spavanje od sinoc.Zaboravila sam da napomenem da smo suprug i ja u doba ocekivane menstruacije imali sexualni odnos i nakon toga je krenuo iscedak,proslo je 10 dana od tada.Od sinoc imam utisak da se malo pojacao,pa sam zabrinuta.Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje u ranoj trudnoći čak i iscjedak javlja se u 10 do 20 % trudnoća. Svakako nije dobar znak no isto tako može i sve dobro proći.
Imate terapiju i strogo mirujte, nemajte odnose i javite se na pregled prema dogovorenom terminu.
U slučaju jačeg svježeg krvarenja javite se u bolnicu.

Minica83

Hvala na brzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jolejole

Postovani,imam 25 godina i redovne odnose. U mesecu maju sam imala dve menstruacije s tim da je jedna bila oskudna iako sam ja povezala da je razlog jer sam davala krv a druga je dosla nakon 5-10 dana i bila je normalna menstruacija. Dugo posle nje sam imala smadji iscedak pracen sa crno-crvenim tackicama u njemu. Iscedak je prestao i opet se pojavio nakon par dana,varira od tamno do svetlo smedje boje. Takodje vec duze vreme imam problem sa belim pranjem,bez mirisa i boje al je u vecim kolicinama je prisutan,koristila sam canesten vaginalete koje mi nisu pomogle. U medjuvremenu partneru su se pojavile sjtne bele tackice na spolnom organu koje su se povukle brzo uz canesten kremu. Molim vas ako mi ovim putem mozete reci o mom problemu. Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o gljivičnoj upali. Sugeriram ponovno antimikotske vaginalete kroz 6 večeri.

jolejole

Hvala vam puno na odgovoru. Jutros sam opet dobila menstruaciju, to znaci 3 put u ovom mesecu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

svire

postovani poslednja menstruacija mi je bila 13.05. i 29.05 imala sam odnos bez zastite, ali decko je imao neku blokadu i nikako nije mogao da svrsi, pa smo odustali skroz, malo me je zadovoljavao prstom,31 sam primetila blago braonkasti uz sluz na gaicama, gust, ne previse redak, i 1.6 isto...malo sam se istresirala oko faksa 29 i 30 pa sad ne znam sta moze biti imam li razloga za brigu od trudnoce? nije bio opetovan odnos i nije ejakulirao...a ja juce i danas imam preslab apetit od kako sam ugledala to braonkasto, i povremeno osetim blagu mucninu. imam ranicu na grlicu inace, moze li biti od toga? hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je doista bilo tako, mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći. Uskoro bi trebala vam nastupiti menstruacija.

svire

pa, da bio je bas razocaran sto nije mogao, nece, i nece...i oralni smo pokusali... ali je samo tvrdoglavo stajao...ja panicim jer obicno imamo sa kondomom, i tad smo ga koristili malo pa skinuli, da bi mogao eto mozda bolje da oseti. Ja danas nemam taj braonkasti iscedak, ali imam grgljanja po crevima i blagi kao pritisak i pulsiranje u zelucu i dnu stomaka...a valjda treba da prodje neko vreme od odnosa za simptome trudnoce
procitala sam negde da postoji ejakulacija bez orgazma, je li moguce to ne primetiti? i ako se to desava verovatno se moralo desti jos nekad , ne moze valjda tako odjednom?
i ne vezano za prethodno, da li predejakulat moze da iscuri a da ejakulacija, bude prekinuta, ili ako nastuppi predejakulat do ejakulacije mora doci?
dok sam cekala na vas odgovor naisla sam na te ideje pa sam malo zbunjena... hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je trudnoća od predejakulata. Pročitajte temu o predejakulatu.

Postovani doktore dobila sam kao i svaki mesec redovnu menstruaciju.Ujutro na 30.07 mi se desilo da umesto normalne krvi u ciklusu dobila sam braon iscedak taman i ujutro mi se jako vrtelo i glavi i skoro da sam pala od jake bolove u stomaku.Pila sam caffetin menstrual i malo se podsmirili bolovi.Evo drugi dan gledam na ulosci nema krvi vec isti braon iscedak koji nije u veliku kolicinu krvi skoro i nema.Nije mi se desavalo prije ne pijem nikakve kapsule u braku sam jednu godinu .Trenutno ne zelim trudnocu.Suprug uvek ejakulira nadvor .Sta mislite da je u pitanje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moglo bi se raditi o upali, cisti, endometriozi. Svakako posjetite ginekologa čim prije.

marija_maraaa

Postovani, prosla menstruacija dosla mi je na vreme, ali bila je veoma tamna i slabog inteziteta, svega po nekoliki kapi dnevno i to je trajalo 11 dana (obicno mi traje 7). Sada, pet dana pre ocekivanja nove menstruacije, pojavio mi se taman iscedak koga primecujem na toalet papiru. Zabrinuta sam jer ne znam zasto se to javlja. A moram napomenuti da sam bila na moru, pre svega toga i nakon povratka kuci imala sam bolove u bubregu i pila sam antibiotike, pa se pitam da se ne desava sve to zbog jake prehlade ili postoji neki drugi razlog. Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je moguće, od ciste na jajniku, endometrioze, upale i sl. Morat ćete posjetiti svog ginekologa.