Braon menstruacija ili sekret

BBjork

Poštovani,
Imam 22 godine i redovne odnose sa deckom (bez zastite). Posljednju menstruaciju sam imala 22.6.koja je na kraju presla u smedji iscjedak koji je trajao nekoliko dana. Posljednji odnos odnos smo imali 11.7. a 24.7. sam umjesto menstruacije primjetila sasvim taman braon sekret (ili sta vec moze biti?), koji je vrlo kasast, taman i suvkast. Kada je manja kolicina izgleda kao nekakvo sitno ljustenje. Trajalo je 2 i po dana, povremeno i premalo da bi bila menstruacija.
Molim Vas za brz odgovor.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Periovulacijsko krvarenje.

Mia777

Poštovani
1.8. mi je započela menstruacija. trajala mi je 8 dana, 2 duže nego uobičajena s tim da nije bila crvena kao inače nego smeđe krvarenje kroz čitavu menstruaciju. Danas 21.8., nakon 20 dana sam opet dobila isto smeđe krvarenje. u tom periodu (3.8) sam uzimala 8dnevnu terapiju amoksicilin zbog kašlja. zbog krvarenja nisam u mogućnosti otići kod ginekologa, pa mi hitno treba stručno mišljenje jer sam zabrinuta.
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Previše stvari dolazi u obzir. Savjetujem UZV pregled da se ustvrdi pobliže o čemu se radi.

snjezanaf

poštovani doktore trebala bih Vaš savjet.ciklusi su mi bili 5.6 , 2.7 . 2.8 već dva dana primjetim smećkast iscjedak bez mirisa što mi se do sad nije desilo,da napomenem imala sam upalu bubrega te sam trošila sinersul nakon čega je nalaz urina bio uredan,imam lagane menstrualne grčeve.trebam li se zabrinuti? hvala

snjezanaf

samo da napomenem zaboravila sam napisati nisam trudna tako da je to isključeno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uskoro ćete dobiti menstruaciju. Ne bi trebao biti nikakav problem.

ciki11

Poštovani,

Zadnjih par mjeseci imam drugačiju menstruaciju. Naime, samo dva - tri dana je crvene boje, a onda se nastavi jos nekih 6-7 dana oskudni sekret. Iritira mi se koža od toga što nosim uloške i po 10 dana. Prošli mjesec sam radila hormone i svi su u redu. Briseve sam isto skorije radila, standardno pokazuju kandidu, ali kandida je tu već 3 godine iako sam sve radila da je se otarasim. Više sam od nje i odustala jer posle ciklusa se uvijek vraća.
Takodje mi se koža lica upali skroz i izbiju akne i dermatolog mi je rekao da je posljedica poremećaja hormona u tom periodu kada se ciklus zavrsava.
Mene zanima ako mi možete reći što mogu učiniti po tom pitanju? Izluđuje me to što mi menstruacija traje i po 10 dana i što mi lice postane takvo. Dermatolog je rekao da bih trebala vidjeti za neke kontraceptive ali se bojim da ću naškoditi jajnicima.
Što mi savjetujete? Mene stvarno zabrinjava što mi taj braon sekret nakon menstruacije traje toliko dugo. Bude onako tamnije, kao čokolada boja. Moram napomenuti da mi pred menstruaciju nema braon sekreta kako vidim da većina piše. Meni odmah krene normalna menstruacija kada dobijem..
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napišite mi vrijednosti hormona, hormona štitnjače pa ću vam tada komentirati vaš problem.