Ca 125

Anči0308

Postovani dr, zanima me podatak o Ca 125, koji nisam nasla nigdje. Prije 4 mj, radila sam isti nalaz te je bio 11,2 U/ml (vodena cista na jajniku), sto je ok. Ono sto me zanima je, da li je vrijednost markera nula ako cista ne postoji? Ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikad nije 0. Referentne normalne vrijednosti su do 35. Svejedno je da li je 5 ,10, ili 15 jer su to sve normalne vrijednosti.

sb34

Postovani,
ima li istine u tome da Ca125 za vrijeme menstruacije bude lazno povisen?
U kojem dijelu ciklusa ga je najbolje napraviti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon menstruacije svakako. Nipošto tijekom menstruacije.

sb34

To se odnosi samo na vrijeme trajanja menstruacije? Može u drugom dijelu ciklusa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da. Može u drugom dijelu ciklusa.

xxxNinaxxx

Mogu li na Ca 125 utjecati neki lijekovi, npr. Klindamicinfosfat i metronidazol?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.