candida

lara_008

Ili tzv gljive, gljivice. S tim muku mučim već gotovo dvije godine, ako ne i više. Liječila sam ju, bilo je bolje na vrlo kratko vrijeme - nakon stresa ili pak antibiotika, ponovno se javi. Nakon ponovnog liječenja, stanje je bilo jednako, ako ne i gore, obzirom na svrbež i crvenilo, a nedavno sam čak i mali prištić dobila na vanjskoj usmini. Stanje se popravilo nakon korištenja aloe vere(razočarana u lijekove), u roku od dan - dva, prištić je potpuno nestao, no svrbež, iako je puno, puno manji, nije prestao. Iscjedak se međutim, uz karakterističan miris, opet javio - ali u vrlo, vrlo malim količinama.
Što dalje? Jel moguće ostati neplodna zbog ove napasti?

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Candida infekcije karakterizira neugodna simptomatologija, česti recidivi, ali i dobroćudan tijek. Nema saznanja da bi zbog ove infekcije mogli biti neplodni.