yasmin

nikina

Poštovani,

koristim tablete yasmin već 4 mjeseca radi policističnih jajnika i super su mi.
Moja ginekologica mi ih je propisala nakon pregleda i vađenja krvi no nije mi rekla kad moram opet doći na pregled.
kada bi se ja trebala ponovo javiti na kontrolu? i da li postoji šansa da mi se nakon godine dana korištenja ovih
tableta ciste maknu s jajnika?

Unaprijed zahvalna

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Kontrolni pregled, uz uvjet da je na početku korištenja sve bilo u redu, možete učiniti za pola godine. Pauze u uzimanju nisu potrebne. Vjerojatnost da će se ciste, kako kažete, "maknuti s jajnika" nije velika, ako se radi o policističnim jajnicima.