candida

katey

Dobar dan, trebala bih savjet vezano uz candidu.

Liječila sam je uz pomoć vaginaleta nakon što je pretragom utvrđeno da se nalazi u organizmu, doktorica mi je rekla da ponovno dođem kroz 6 mjeseci na kontrolu. Međutim, ja i dalje osjećam simptome poput peckanja, svrbež ne osjećam. Što da učinim?

Hvala

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
ti su simptomi prisutni kod brojnih stanja koja pogađaju donji dio genitalnog trakta. Ako je riječ o gljivičnoj infekciji koja je duže vrijeme prisutna preporučio bih peroralni pripravak protiv gljivica ( tabletu/kapsulu), uzimanje vaginalnog probiotika kroz duže vrijeme te promjenu nekih životnih navika za koje se zna da pogoduju recidiviranju (povratku) infekcije gljivicama.

katey

Dr. Alebić, hvala vam na Vašem odgovoru. Svjesna sam da je kada je u pitanju candida potrebna promjena životnih navika i uistinu se trudim živjeti zdravo. Zamolila bih vas ako biste mi mogli preporučiti koji bi od lijekova bio najbolji budući u ljekarnama ima uistinu velik popis lijekova za liječenje te gljivične infekcije. Unaprijed hvala.