Carski rez

d_e_a17

Dobar dan! 4.9. Sam imala carski rez... nakon 6 dana sam otpustena doma. Rana malo curi pa malo ne curi. Da li je normalno, ili se trebam zabrinuti ako nadem svjeze krvi? Jace sam grade, svi kazu da zbog toga tesko zarasta rana. Da li se trebam brinuti ili n unaprijed hvala! Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se curenje rane uzrok serom potkožja. Savjetujem da se pregledate da se vidi da se ne radi o upali kože i potkožja.
Svakako je važno svakodnevno previjanje i toaleta rane.

stars96

Poštovani.
Treba mi jedna informacija. Zanima me kolika je vjerojatnost poroda pomoću carskog reza zbog velike dioptrije? Imam - 7 na oba oka. Doktor mi je rekao da ako ikada budem rađala da mi preporučuje porod carskim rezom. Je li i dalje velika dioptrija indikacija za carski rez, slušaju li ginekolozi savjet oftalmologa po tom pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije indikacija za carski rez. Koliko znam samo stanje nakon ablacije rožnice je indikacija.