cefalexin i trudnoca

brankaA

Postovani, u 38+4 sam tjednu trudnoce...unazad 3 dana javilo se peckanje i neugodan osjecaj kod mokrenja,vadila sam krv i nalaz je u redu ali je u urinu pokazalo leukociti 30-35,inace cijelu trudnocu imam problem s upaljenim grlicem maternice i pokusano je isto bit rijeseno raznim antibioticima ali ne pretjerano uspjesno...da li je moguce da je takav nalaz rezultat upale grlica maternice?gin.mi je prepisala cefalexin i da kupim lactogyn vaginalete ali me malo strah to koristit sad pred kraj trudnoce...jos jedno mozda ne vezano pitanje ali me zanima buduci sam u prvoj trudnoci imala rupturu vagine kod vaginalnog poroda da li to povecava sanse da se isto desi i kod drugog poroda,napominjem da je prvi porod bio prije 6 godina,unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite lijekove ako vam je ginekolog preporučio. Upala u rodnici može rezultirati rupturom i laceracijom rodnice.