Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Trudnoća


Autor Poruka

AnjaAnja

26.05.2015. 17:00

Postovani doktore,

Imam dva pitanja:

1) Mogu li ucestali odnosi (svaki dan i po dva puta dnevno) utjecati na mogucnost zaceca?
Radimo na bebi vec duze vrijeme, ali ne uspijevam da zatrudnim. Nedavno sam procitala da je preporucljivo ili pauzirati par dana prije nego nastupe plodni dani ili imati odnos svaki drugi dan.

2)Mjesecnicu sam imala 23. aprila, a zadnji odnos 4. maja. Ovulacija je trebala nastupiti 11. maja.
Mjesecnica koja je trebala doci juce jos uvijek nije stigla, danas imam blago rozi iscjedak. Mjesecnice su mi inace bolne, a sada osjecam samo neki pritisak u donjem dijelu stomaka. Ni grudi me uopce ne bole a UVIJEK 10ak dana pred menstruaciju su jako bolne i nateknute, i to me malo brine.
Postoji li ikakva sansa za trudnocu( citala sam da spermatozoidi u rodnici mogu prezivjeti i do sedam dana)?

Hvala Vam unaprijed, lijep pozdrav
Anja

Dejan Šakoronja, dr. med.

26.05.2015. 22:20

Ako je spremiogram uredan dovoljno je imati odnose svaki drugi dan
2.Moguća je trudnoća. Napravite test.