CERVIKS

anetapp

Pocituvan doktore,
Bremena sum 18nedeli i 5 dena.
Na denesnata kontrola mi konstatiraa c.cervicalis 25mm so izrazen funneling
Mi se ponudeni slednive opcii
-abdomenalen serklaz za koj ne mi garantiraat zaradi nedelite na bremenosta
-obicen serklaz koj spored doktorot ne bi mi bil od korist
-silikonski prsten za koj i mnogu ne e zapoznaen
Ve molam za sovet i vase mislenje
Blagodaram

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom na nalaz na cerviksu sugeriram da prvo napravite krvnu sliku, CRP, cervikalne briseve i urinokulturu. Ako se radi o insuficijenciji cerviksa sugeriram serklažu vaginalnim pristupom. Cerviks je još dovoljno dug pa se to uz mjeru opreza može napraviti.