Ciklusi bez ovulacije?

yvonnelott

Postovani,

Vec dva mjeseca ne vidim sluz koja oznacava ovulaciju. Zapravo nemam nikakvu sluz osim osjecaja "mokrog dolje".
Mens. Mi inace nisu redovite, davno sam pila kontr. Pilule da reguliraju. Zadnja mi je bila 19.5 traja 6 dana (33 dana ciklusa). Po pravilu kalendara slijedeca mi treba doci 19.6 a upravo danas trebam imati ovulaciju koju zapravo nemam.
Nekad mi ciklus zna bit i po 45-50 dana.
Da li to utjece na trudnocu? Jer pokusavam da dobijemo dijete al evo ne ide, pa me zanima da li je mozda i do toga. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neredovite ovulacije smanjuju šansu za trudnoću, ali to ne znači da ne možete ostati trudna. Jedini sigurni način da se dokaže imate li ovulacije je određivanje progesterona u krvi 21. dan ciklusa. Bilo bi dobro učiniti i kompletan hormonski status obzirom na neredovite cikluse.