hormoni ili?

suzy

Postovani!
29.11 operirala sam miome u Petrovoj jedan subserozni a drugi submukozni, prije toga sam 6 mj imala pred menstrualna krvarenja koje sam zaustavljala primolut norom. Nakon operacije je bilo sve uredu dva mijeseca poslije nisam imala predmenstrualna krvarenja, ali niti odnose. Prosli mjesec sam imala odnose i to 8 dan nakon menstruacije i prokrvarila sam ali nakon 3-4 dana to je stalo da bi se pojavilo opet 6 dana prije menstruacije. Menstruacija je svakih 28 dana. I ovaj mjesec sam imala odnose 8 dan i opet prokrvarila ali vec 4dana a krvarenje nestaje. Prosli mjesec sam radila hormone 3 dan menstrualnog ciklusa i njihove vrijednosti su:FSH 21,8 LH 2,1 Progesteron 0,5 Estradiol 0,112 Prolaktin 259. Dali je FSH koji je povisen uzrocnik mojih inter menstrualnih krvarenja? ili je moguce da je to poslijedica operacije? Doktor koji me operirao mi je rekao da nezanosim 6 mjeseci nakon operacije. Moja doktorica mi je rekla da pretrage hormona ponovno uradim za 3 mjeseca . Kontraceptivne tablete nebih smjela piti jer sadrze dozu estrogena a to za moju maternicu podloznu miomima nije preporucljivo.Kako da vratim svoj organizam u normalu? Sta da radim? imam 25 godina i jos nisam radjala a niti u braku!
Unaprijed se zahvaljujem!!

____________________________

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
bez potpunog uvida u Vaše stanje i ranije nalaze ne bih se upuštao u preporuke.