CIN III

anastasijaa123

Poštovani! evo ovako imam 19 godina,i papa test mi je pokazao da imam cin III ,tešku displaziju. Bila sam na kolposkopiji i nalaz je bio uredan. Napravljen mi je hpv test.
znam da je sve ovo okvirno,ali koliko je stanje ozbiljno?
i što treba poduzeti još?
Hvala na razumijevanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stanje je ozbiljno svakako. Ovisno o nalazu HPVa će se raditi daljnja obrada. Kontrolna kolposkopija, kontrolni papa test i vjerovatno biopsija vrata maternice.

anastasijaa123

Evo dobila sam novi papa test nalaz koji je pokazao CIN I,i receno mi je da samo moram jaca imunitet! Ako mi mozete reci,kako je moguce da je bez lijecnja sad CIN III preslo na CIN I? Hvala vam unaprije.
I cula sam da je za jacanje imunitet jako dobra maticna mlijec,i koliko je to stvarno istina?
Lijep pozdrav,i jos jednom veliko hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od takvih preparata bolji je beta glukan.
Moguća je svakako i regresija promjena. To se često viđa.