Cista i trudnoca

Joga30

Poštovani ,
Imam cistu sa zadnjeg pregleda 69 mm, u odnosu na prošli pregled gdje je bila 54mm, u 9+1 sam tjednu trudnoće, dana jučer bila na pregledu, a danas primjetila krvarenje. Da li se radi o nečemu ozbiljnom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom da se javilo krvarenje u trudnoći javite se liječniku radi pregleda i terapije. Krvarenje u ranoj trudnoći se javlja u oko 40% trudnica i najčešće nije ništa opasno. Cistu treba pratiti, vjerojatno se radi o cisti žutog tijela, što je normalna pojava u trudnoći.