Cista unatoc terapiji

Lolita16

Postovani,

uzimam Diane 35 vec 6 mj, a prije toga Yasmin 2 godine, bez pauzi.
Unatoc terapiji Yasminom uzv je pokazivao mikrocisticne jajnike, a sada nakon 6 mj terapije Diana, uzv opet pokazuje cistu na jajniku.
S obzirom na akne,ujedno se lijecim Roaccutane lijekom, no niti ta kombinacija ne daje zadovoljavajuce rezultate na licu.

Nalazi hormona radjeni su prije cca 7mj i bili su uredni.

Kako dalje s obzirom na situaciju? Ima li pomoci?

Hvala!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Postovani,
uzimam Diane 35 vec 6 mj, a prije toga Yasmin 2 godine, bez pauzi.
Unatoc terapiji Yasminom uzv je pokazivao mikrocisticne jajnike, a sada nakon 6 mj terapije Diana, uzv opet pokazuje cistu na jajniku.
S obzirom na akne,ujedno se lijecim Roaccutane lijekom, no niti ta kombinacija ne daje zadovoljavajuce rezultate na licu.
Nalazi hormona radjeni su prije cca 7mj i bili su uredni.
Kako dalje s obzirom na situaciju? Ima li pomoci?
Hvala!
Poštovana,
dijagnoza PCOS-a je jedna od indikacija za primjenu oralnih kontraceptiva, među kojima je najbolje izabrati one s antianrogenom gestagenskom komponentom kao što su dva navedena pripravka. Drugim riječima, lijek je pravilno odabran. Ti lijekovi se mogu kombinirati s izotretinoinom (Roaccutane) koji u samom početku primjene, zbog načina na koji djeluje, može izazvati i kliničko pogoršanje.
U vašem slučaju će vjerojatno izazov biti pronaći idelanu kombinaciju lijekova, nutritienta i lokalnih pripravaka kojima će se postići zadovoljavajući učinak. Ne gubite nadu !