ciste na jajnicima

monika2359

Postovani. Imam problem. Naime, prije 4 godine upucena sam u bolnicu zbog neredovitog krvarenja koje je trajalo 8 mjeseci. Nalazom je utvrdeno: cerviks konican, epitelziran uterus u avf, normalno velik, tvrd, gibiv, adneksi slobodni, lijevi jajnik kao sljiva. UZV u prilogu, uterus u avf, 30*54 mm, endometrij 12 mm, desni jajnik 24*16 mm, lijevo manja cista jajnika 41*22 mm, anehogen odjek. Dijagnoza: menometrorrhagia iuv. Terapija je bila hormonska. U pocetku sam uzimala Provera tablete koje su izazvale krvarenje. Dalje sam jednu i pol godinu uzimala kontracepcijske tablete Diane 35. I zatim dvije godine Lyndinetee 20. 19.6. Ove godine odlucila sam prestati uzimati kontracepcijske tablete. Menstruacijski ciklus mi je uvijek 25 dana (rijetko kad 26 do 27 dana). 25 dana nakon prestanka uzimanja tableta dobila sam mjesecnicu. A sad mi kasni vec jedan mjesec. Morala sam dobiti 2.8.. Imam decka dvije godine. Tijekom spolnog odnosa uvijek pazimo. Nisam trudna ( napravila sam dva testa za trudnocu - oba su negativna). Vec jedan tjedan osjecam blagu bol, cesto i ostru naglu bol u zdjelici (ponekad osjecaj punoce u zdjelici). Cesto mokrim kroz dan (sto je jako neuobicajeno za mene). Uglavnom bol u trbuhu je neizdrzljiva. A i leda me bole. Jucer sam se narucila kod svojeg ginekologa na hitan ginekoloski pregled. Medicinska sestra mi je kod narucivanja rekla da idem k obiteljskom lijecniku po uputnicu za urinokulturu. Danas sam to obavila i odnijela u laboratorij u bolnicu. Rezultati i pregled su za dva dana no ja sam nestrpljiva. Stres i nervoza su haci od mene. Molin Vas, sta se samnom desava?

S postovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da niste smjeli na svoju ruku prekinuti terapiju.
Vjerovatno se radi o anovulacijama i pcosu i zbog toga ste uzimali hormone.
Sugeriram da napravite spolne hormone i hormone štitnjače.

monika2359

Hvala Vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.