Ciste na jajniku

Gabrijela91

S poštovanjem,
obracam se jer sam vise opterećena sa svojim problemom. Imam cistu na lijevom jajniku pomjera 5mm. Otkrivala sam je sa 14 godina ultrazucnim pregledom, od tad pa do sad (26 godina)krvarim toku ovulacije. Ponekad je to krvarenje obilno a vecinom traje 4-5 dana. Isla na kod raznih ginekologa, razliciti su misljenja o razlogu,, zasto puca cista?". Zadnji mi je ginekolog rekao da mi cista opce ne puca, vec da je to ovulacijsko krvarenja i da budem sretna sto tocno znam kad mi je. Buduci da cu uskoro uci u brak plaši da li ce to krvarenje u toku ovulacije ako se ,,sutra,, odlucimo za dijete stati na putu ka tome?. Kontracepcijske pilule da ili ne? Hvala Vam unaprijed.☺

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislite na 5 mm ili 5 cm; Ako je 5mm to doista nije cista već folikul. Prepišite mi zadnji nalaz UZV-a ako želite neke detalje.