Dojka

Sany

Molim vas za odgovor. Da li je normalno da je desna dojka malo jaca tvrda sa strane. Nema ni guta ni kvrzica. Da napomenem da sam prije 3 mj. Prestala dojiti? HVALA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posljedica je dojenja. Ne brinite.

nnensi

Postovani,

Imam 41 godinu i sljedeci nalaz ultrazvuka dojke: palpatorni nalaz na obje dojke uredan, koza, potkoza, ariole, i bradavice su uredne ehostrukture, na desnoj dojci supramamilarno hipoehogena jasno ogranicena formacija 6mm sa 4mm. Nije preporucena kontrola osim redovna sistematska kontrola sva ke godine. Mozete li mi reci nesto vise. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obratite se na forum o dojci.

Kristina1234

Poštovani . Prvi puta sam na ovakvom forumu te mi treba mišljenje vezano za dojku . Prije više od pola godine počela mi se bradavica uvlačiti , svrbiti te žariti . Lretrage sam započela kada sam iz dojke istisnula obilni iscjedak boje kave koji kao da izlazi iz određene otekline ispod same bradavice . Citološki nalaz eksprimata iz dojke pokazao je da riječ o upalnom procesu , na galktografiji se ništa nije vidjelo a na uzv dojke su pronašli cistu u donjem dijelu dojke te sam isla na biopsiju i čekam nalaze . Torakalni kirurg je rekao da sumnja na retroalveolarni apsces , radiolog je rekao da je možda riječ o papilomu a nalazi ne pokazuju ništa ključno. Sve je to pozitivo i odlično i pila sam klavocin prije mjesec dana jer su mi limfni čvorovi bili vrlo natečeni i bolni u dojci , to se malo smirilo , međutim sada mi na istisak iz bradavice ide čista krv i to obilno kada pritisnem te su mi limfni čvorovi opet natečeni toliko da od boli ne spavam na toj strani . Bradavica i dalje svrbi i peče i vrlo je uvučena a dojka sama po sebi uvećana . Nešto sigurno je sa dojkom a nitko nije u mogućnosti utvrditi što . Molim vas bilo kakav savjet za neku dodatnu pretragu ili da mi ukažete što bi to još možda moglo biti ?? Lijep pozdrav nadam se odgovoru P.S. Imam 24 godine

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na našim stranicama imate forum o dojci. Tamo se javite sa svojim pitanjem.