Ciste na jajniku

Barbara77

Konstantirana mi je cista na oba jajnika. Jedna je biokularna cistična tvorevina uk. dim. 3.92×2.65 cm. Na desnom jajniku a na lijevom 1.66× 1.53 cm uz njega anehogena cista tv.
( paraovarijalna cista) promjera 1.20 cm. Bez sl.tekućine u c. Douglasu. Zanima me što to sve znači i koliko je opasno. Napravljena mi je i lab. pretraga CKS, L.Tr.CRP, bHCG, urin sed. Nalaz od svega uredan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem uzv pregled neposredno nakon iduće menstruacije. U većini slučajeva takve ciste prolaze nakon menstruacije. Ukoliko bi perzistirale potrebna je samo redovna uzv kontrola.