Clue ćelije

nena964

Poštovani,
Cervikalni bakterioloski bris - normalna bakterioloska flora
Vaginalni bakterioloski bris - u direktnom preparatu nađene su Clue ćelije.
Kako kod ginekologa imam zakazano tek za mesec dana, recite mi šta da koristim od terapije.
Moram da napomenem da posle terapije antibiotikom imam problem sa Candidom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Clue cells su inkluzije u stanicama poput klupka i odlike su stanica kod bakterijske vaginoze. Sugeriram antibiotsku terapiju i ostale kompletne cervikalne briseve.

nena964

Poštovani,
Ako je bakterijska vaginoza, da li da lečenje počnem orvagilom ( metronidazol ) i vaginaletama macmiror?
Šta je još potrebno uraditi od analiza ( trichmonas vaginalis, bakterijska vaginoza, chlamdia trachomatis, mikoplazma, ureaplazma...)?
Na žalost, imam ginekologa koji smatra da ||| grupa sekreta na iziskuje lečenje !??
Hvala, i
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija je dobra, no ako ste u mogućnosti napraviti cervikalne briseve koje ste naveli bilo bi bolje.