Da li je moguca trudnoca??

tamoneka221

Pozz imam pitanje. Zadnju menstruaciju sam imala 1.1.
6.1.sam jos imala smedji iscjedak, zavrsavala menstruacija. 9.1.imala sam odnos s deckom prvi puta i bez zastite. Ejakuirao je van mene. Svejedno me muci da li sam mozda trudna? Prva dva dana sam bila osjetljiva, imala sam pojacani iscjedak, bol u grudima..sad se sve to povuklo. Jucer mi se javila povisena temperatura 37.1 a navecer je porasla na 38. Moguce da je rijec samo o virozi posto su tu i glavobolje i kasalj? Dosta sam pod stresom i u strahu pa imam povisenu temperaturu na psihickoj bazi. Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dani su plodni no ako nije bilo ejakulacije onda je šansa mala za trudnoćom.

misbiribis

Mozete li mi odgovoriti na predhodno postavljeno pitanje? Hvala.

tamoneka221

Pozdrav imam pitanje u ime kolegice. Imala je odnos sa deckom bez zastite i decko nije svrsio u nju. Par sekunda prije je izvadio i svrsio u rucnik. Zanima je da li moze ostat ikako trudna? Ako je na vrijeme izvadio da ne bi ostala mozda tekucina?

lucija_93

Pozdrav, zadnji spolni odnos imala sam 11.12.2015. (nezasticeni) te sam dobila urednu menstruaciju 23.12.2015. u trajanju od 6 dana. No ovaj mjesec mi kasni 2 dana pa me zanima postoji li opravdana zabrinutost o trudnoći?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lucija ne postoji ako ovaj ciklus niste bila spolno aktivna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tamoneka odgovorio sam vam. Ako je odnos bio u vrijeme plodnih dana tada šansa postoji o predjekulata.

anamarie97

Doktore, postovanje. Molim za pomoc.
Pijem Logest godinu i pol dana. Prosli ciklus sam odgodila mjesecnicu na nacin da sam pila dvije kutije bez prestanka jer tako pise u uputstvima (zaboravila sam jednu popiti u zadnjem tjednu a imala sam odnos bez kondoma). Prije ovog ciklusa imala sam malo obilniju i bolniju menstruaciju nego inace. Menstruacija mi je prestala oko Silvestrova (standardno na 4.dan) i imali smo duplo zasticeni seks (pilula + kondom) dok smo bili na odmoru. Kuci sam se vratila sa tipicnim simptomima upale - peckanje, svrbez, cesci posjeti wc-u i samo na dva dana se pojavio trag krvi pri brisanju, velicine tockice. Prestalo je uskoro, no evo prije koji dan (5 dana nakon ovulacije) smo imali odnos samo na piluli i od dana nakon tog, dakle subote do danas krvarim. Uglavnom je roze boje, nije bilo na gacicama (kap-dvije su presle) vec samo kad se brisem. Uz to imam blage grceve, kao sto su bili nakon tih 2 mjeseca pijenja pilula bez prestanka. Menstruacija mi treba biti iduci ponedjeljak, tako da sam zbunjena sto bi moglo biti, trudnoca? Hvala unaprijed.

Ksena222

Poštovani dr.Šakoronja,

Zanima me Vaše iskustvo. Odnos je bio 9.1. Plodni dani su bili sigurno,dan ili dva prije same ovulacije. Ciklusi su redoviti oduvijek. Kondom smo koristili tijekom cijelog odnosa i nije bilo prenošenja rukama. Kondom smo provjerili poslije i nije pukao. Postoji li vjerojatnost da tekućina ako je ima više, izađe iz kondoma kroz otvor koji dođe na korijen penisa? Jeste li imali slučaj trudnoće,a da su partneri imali ovako postavljenu situaciju. Ili je u pitanju , čitajući sva pitanja i Vaše odgovore, paranoja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarie prema opisanom ne radi se o trudnoći već o probojnom krvarenju uz pilule. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ksena prema opisanom neće doći do trudnoće. Mislim da kondom koristite ispravno. Ne trebate se brinuti.

anoni56

Postovani,
Imala sam zasticeni spolni odnos s partnerom (koristimo prezervative) vise puta tijekom ovog mjeseca, a jednom je prezervativ pukao s tim da partner nije ejakuirao u mene. Mjesecnica mi je trebala doci 17.01, a nije pa sam napravila test za trudnocu koji je ispao negativan. Imam grceve koje bi imala dok imam mjesecnicu i bijeli vodenasti iscjedak. Je li moguce da sam trudna?

ivanab2

Pozdrav. Imala sam nezaštićeni spolni odnos na dan ovulacije, metoda prekinutog snošaja. Menstruacija mi kasni danas 5. dan, Napravila sam 2 testa na trudnoću, oba su negativna. Ne osjećam nikakve simptome pmsa, je li moguća da sam svejedno trudna i kada je najbolje da ponovim test. Također me zanima koliko menstruacija može kasniti ako je zbog stresa ili slično

jelena87vg

Poštovani, imam 28 godina, redovito pijem pilule Diane 35 i imam spolne odnose samo uz tu zaštitu sa pilulama. Pri svakom odnosu, partner svrši u mene. Zadnju menstruaciju sam imala 11.12. i trajala je 4 dana kao i inače. To je ujedno i bio tjedan pauze sa pilulama (7 dana) nakon kojeg sam uobičajeno i pravilno nastavila dalje piti pilule. Za ovaj mjesec mi je menstruacija trebala doći 8.1., međutim nije. Danas je 20.1. i ja i dalje nisam dobila. Napravila sam već 3 testa za trudnoću. Svi su pokazali negativno. Zadnji spolni odnos sam imala na dan očekivane menstruacije, 8.1., također je svršio u mene. Novo pakiranje pilula sam nastavila piti i pijem ih i dalje.

Dogovorila sam termin kod ginekologa, ali tek je za 3 tjedna što mi je predugo za čekati. Postoji li mogućnost trudnoće? Od bolova imam samo sitne bolove u donjem dijelu trbuha kao pred menstruaciju i bolove u jajnicima, trbuh mi je napuhan. Ne koristim nikakve tablete, osim pilula Diane niti sam bila bolesna i sl. Jedino sam pod velikim stresom.

Očekujem Vaš odgovor, hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anoni prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivanab ne radi se o trudnoći ako je test negativan. O ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jelena ne radi se o menstruaciji. Nastavite dalje s uzimanjem Diana.

jelena87vg

Da li da učinim još jedan test na trudnoću? Jer, uz pilule mi je menstruacija bila točna u dan i ovo je prvi put da mi ovoliko dugo kasni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ali neki put dođe do izostanka menstruacije uz pilule.

tit25

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 18.12. Inace imam relativno uredne cikluse 27-30 dana. Nezaštićeni spolni odnos imala sam 31.12. Dva puta s tim da dečko nije ejakulirao u mene. 4. Ili 5. Siječnja imala sam neki smećkasti iscjedak i od tada imam lagane grčeve svako toliko. 17.1. Su me počele boljeti bradavice dosta jako a danas su prestale, malo bole samo ako ih lagano stisnem... Menstruaciju još nisam dobila. Je li moguće da sam trudna ili su mi se hormoni poremetili?