Da li je moguca trudnoca??

Sultanija22

Pozdrav, imam redoviti ciklus od 26-28 dana.
Zadnja menstruacija je bila 26.12. i završila je 31.12., dakle trajanje je oko 5-6 dana. U subotu 16.1. i nedjelju 17.1. sam imala nezaštićeni odnos. Dečko je ejakulirao u mene. Obzirom na to da sam trebala dobiti između 19.1. i 21.1, a nisam, interesira me kolike su šanse da sam ostala trudna, i kada je najranije moguće da napravim test. Inače imam redovite odnose i pazim se. Osim ova dva puta jer sam računala na neplodne dane.
Hvala unaprijed.

Lolita1909

Postovani, ptredpostavljam da ima vec na forumu odgovor na moje pitanje, svasta sam procitala ali ne mogu naci nigde odgovor. Naime imala sam odnos sa momkom 5.01.koristili smo zastitu..medjutim nakon sto je svrsio, posle nekoliko minuta(ne znam tacno) tokom predigre usao je u mene par puta bez zastite nista nije dugo trajalo. Dobila sam menstruaciju 09.01.Prvog dana uz bolove u stomaku i grudima koje obicno imam, menstruacija je tekla kao i obicno. Medjutim narednih dana islo je sve redje i redje. Drugi dan je izgledao kao da je predposlednji, a naredne dane su pratile kapljice, dovoljno da se koristi dnevni ulozak, s toga da je sve to trajalo 5 dana. Mene je to zaplasilo, jer su mi menstruacije drugačije inace, ne mnogo obilne, ali obilnije nego ova sad. Molim vas mozete li mi reci vase misljenje. Ovih dana su mi grudi nekako ocvrsnule, mozda je to samo u mojoj glavi ner sam se uplasila. Da li je moguce da je doslo do trudnoce i postoje li sanse da jeste. Unapred zahvalna na vasem odgovoru.
Srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tit šansa postoji. Moguća je trudnoća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sultanija prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći. Ako vam kasni menstruacija možete napraviti test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lolita imali ste menstruaciju. Ne radi se o trudnoći.

misbiribis

Doktore 8.1 sam imala zasticen odnos ali poslije odnosa momak je par puta prstom usao u mene. Ja sam mnogo paranoicna i stalno razmisljam da nije slucajno imao nesto na prstu pa da zbog toga ostanem trudna. Poslije odnosa je skinuo kondom i obrisao peskirom. Da li je to moguce da mu je tekucina ostala na prstu ako se obrisao peskirom? Menstruaciju sam trebala dobiti 18.1 jer sam tada imala zadnju menstruaciju prosli mjesec. Jos nisam dobila. Ali boli me po dnu stomaka i stalno imam osjecaj da mi ide nesto iz vagine i nekad me pecka kada idem u wc. Bila sam prehladjena u skorije vrijeme bas. Sta vi mislite da li je moguca trudnoca?

tit25

Hvala doktore, pričekati cu još par dana pa cu napraviti test ako ne dođe.

Dejan Šakoronja, dr. med.

misbiribis prema opisanom neće doći do trudnoće.

Mit@r

Da li postoji mogucnost da je devojka trudna ako je odnos bez kondoma bio 10.11.2015 , a ona posle toga dobila dve redovne menstruacije 22.11.2015 i 22.12.2015. Medjutim trebala je da dobije juce,ali kasni.

Mit@r

Oprostite,napisacu vam sad malo detaljnije. Imali smo odnos 10.11.2015 (devojci prvi put) koristili smo kondom,ejakulirao u njega,skinuo sam ga i posle 10-ak minuta smo probali bez kondoma,to je trajalo 1-2 minuta. Devojka je dobila posle toga 22.11.2015, dva dana ranije, potom sledeci put 22.12.2015, takodje dva dana ranije. Trebala je da dobije juce,ali kasni.
Pomenuo bih jos jos da smo uradili dva kucna testa koja su bila negativna,jedan 27.11.2015,jos uvek je trajalo menstrualno krvarenje,tj ono braon sto oznacava kraj menstruacije i drugi 7-8 dana kanije. Ali ti testovi neka budu po strani, zanima me da li je moguce da je trudna ako je dobila dve redovne menstruacije od tog odnosa?

Mikica1336

Poštovani. Zadnja mjesečnica je bila 9.1. i trajala 3 dana. Nezaštićeni spolni odnosi bili su 17.1. i dečko je 2 puta ejakulirao u mene. Par dana osjećam jaku bol u lijevom jajniku koja se javlja većinom naveče. Dali je moguće da sam trudna? Hvala na odgovoru

Antonia11

Poštovani,
19 mi je godina. Moje zadnje menstruacije u trajanju od 5 dana su bile 19.11 i 17.12. Zadnji odnos koji sam imala bio je 22.12 bez zaštite i bez ejakulacije uopće, trajalo je nekih 10 sekundi. Ono što me muči je menstruacija koja već 9 dana kasni tj trebala je doći 14.01. Nje još uvijek nema. U meduvremenu sam bila na skijanju u drugoj državi, imam probleme na fakultetu i u obitelji. Imam i hipotireozu te pijem 6 dana 37,5 mg a 7. dan 50 mg. Zadnje vrijeme osjećam vrtoglavice, glavobolje, često podrigujem, imam vjetrove, pojačan iscjedak guste bijele boje te mi ubrzano rade crijeva. Zadnja dva mjeseca sam smrsavila te sam na skijanju promijenila nacin ishrane, pocela sam vise jesti i sad opet kako ne stignem, jedem jedan obrok dnevno.Napravila sam i dva testa na trudnoću. Prvi sam napravila 18.01 ujutro na prvi urin i bio je negativan. Sutradan 19.01 sam napravila još jedan, do duše u poslijepodnevnim satima i takoder je bio negativan. Zanima me da li je poslije 2 negativna testa trudnoća još upitna, trebam li ponavljati test ovih dana s obzirom na simptome i što bi mogao biti uzrok nedolaska menstruacije ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

MIt@r ne radi se o trudnoći. Ne vidim problem. Imala je nakon toga dvije uredne menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mikica šansa za trudnoćom svakako postoji.

Mit@r

Postovani, pisao sam vam iznad (juce). Kao sto ste videli, devojka je imala dve menstruacije ode dva dana ranije nego sto kaze njen menstrualni kalendar, obe je dobila posle 30 dana. Prva je trajala 6 dana, sa sve onim braon sto oznacava kraj, a druga 6-7 dana takodje sa sve onim braon. Samo sto je kod druge krvarenje bilo nesto slabije, ona mi je to opisala ocenom 3 (ako se gleda od 1 do 5). Prekjuce je osetila da je bolucka stomak, juce ju je boleo stomak veci deo dana bas kao kad treba da dobije, kad se brisala par puta je bilo rozikaste sluzi, a na ulosku braon mrlja. Izgleda da je jutros dobila posle 1-2 dana zakasnjenja, ali prva krv je bila bas bordo boje, kaze da do sad nije bila bas toliko tamna. Zamenila je ulozak oko 11h, a u 15h je ulozak bio skroz pun, celom duzinom i sirinom. Da li je se u redu? Mozemo li biti sigurni da nije trudna i konacno iskljuciti mogucnost za to? Hvala Vam na proslom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

anazaim

Poštovani,
imam pitanje. Naime, sad prije sat vremena sam imala sa dečkom spolni odnos i tijekom odnosa je rekao da je pri kraju, pa je odlučio skinuti zaštitu i svršiti sa strane.
no kada je skidao kondom svršio je malo u kondom i zatim je da oprostite na izrazu, počelo štrcati na sve strane i kako nismo sigurni dali je možda kap štrcnula meni na vaginalni otvor i stidne usne, pritom da kažem sutra bi mi prema kalendaru trebao biti dan ovulacije i imala sam tjekom odnosa prisutan iscjedak, je li postoji ikakva mogućnost da dođe do snošaja?
Paniku smo napravili oboje, u dilemi smo možda popiti nekakvu tabletu poslije, ali kad nismo sigurni da li može uopće doći do snošaja.

Lijepo pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru.

Mikica1336

Hvala. Mozete mi molim Vas još reći, u mom slučaju kada najranije mogu napraviti test za trudnoću? I nikako mi nije jasna ta bol u jajniku koja traje već par dana. Danas cijeli dan boli kao pred menstruaciju, nisam ustala iz kreveta, kada idem na wc ništa mi ne smeta. Hvala na odgovoru

anazaim

Ovo za iscjedak nisam sigurna mislim da je to vise bilo od vlaznosti radi odnosa, no svejeno je li moguce da je kap sperme uspjela uci unutra s time da sam se pola minute nakon toga obrisala s maramicom sve s time da dalje nije bilo nicega vise dodatnog tipa guranja prsta ili daljnjih odnosa. Ako je moguće ipak, koju bi mi tabletu poslije preporučili, 9.1. Mi je dosla mjesecnica ciklus mi traje uvijek oko 30 dana dan gore dolje, sto znaci da sljedecu dobivam za 2 tjedna. Nikad nisma koristila nikakve kontracepcije u obliku tableta.

tatjanagirls01

Molim vas za savjet, 22.1. i 23.1 sam imala zasticen odnos pri cemu je pukao prezervativ. moguce je da je malo speme otislo u mene. Zadnju menstruaciju sam imala 02.01 i trajala je 6 dana , 19.1 je bio da ovulacije. Malo me strah i u panici sam pa ako mi mozete pomoci sa savjetom, dal postoji mogucnost trudnoce? unaprijed zahvaljujem.