Da li je moguca trudnoca???

Amra812

Postovani, ovako... Rodila sam drugo dijete 02.09.2016 poslije toga cijlus mi je dosao nakon 33dana to jest nakon 40danaa kevarenja poslije poroda. Onda sam dobila nakon 30dana pa dva ciklusa svaka po nakon 26 dana. Eh sad... Do jucer sam imala odnose muzem sa zastitom. Medjutim jucer nismo i odnos je trajao nekih 2min bez zastite. A prije toga po danu oko 12h sam ga oralno zadovoljila. Odnos se desio oko 19h navecer pa ne znam da li su spermiji ostali iako on tvrdu da je jako cesto poslije toga isao mokrit sve do naseg vecernjeg odnosa... Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
teško je moguće da je ostalo spermija u uretri.

amelie21

Poštovani, nakon dugo godina koristenja logesta prestala sam te vec skoro 5 mjeseci nemam redovitu menstruaciju, zadnja je došla nakon 40 dana, ginekolog mi je cak davao i proveru da bi nakon tableta dobila. Zadnja menstruacija je bila od 11.3-17.3 i ja sam taj zadnji dan menstruacije imala nezastićen odnos. Odmah par dana poslije (4-5) imala sam uzasne bolove u donjem dijelu leđa i stomaka kao da cu opet dobiti. Nakon tog učestale glavobolje i pojačane prištice po bradi. S obzirom da ne znam kako mi idu plodni dani da li je moguće na zadnji dan menstruacije ostati trudan i kad bi bilo najbolje napraviti test??? Sada, 15 dana poslije odnosa iscjedak je bijel i gust al imam laganu temperaturu, lagano osjetljive grudi, začepljen nos...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa da je došlo do trudnoće je minimalna, budući da je odnos bio u vrijeme neplodnih dana. Ipak, savjetujem da učinite test na trudnoću. Obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa već ga možete učiniti, najbolje s prvim jutarnjim urinom.