Da li je moguća trudnoća

tamaras95

Uz veliko poštovanje prema Vama.

29.06 sam imala menstruaciju, trebala sam dobiti 27.07 i evo kasni mi već 4 dana. ( Inače, nisu mi redovne menstruacije, prošli mjesec mi je kasnila 4 dana)
Imala sam polni odnos sa dečkom jednom 22. 07 sa zaštitom, gdje je dečko svršio u kondom, kondom nije pukao. Sad takođe me zanima, ako je dečko dodirivao vaginu polnim organom nije ulazio, to se desilo 1 minut i nije svršavao da li je moguće ostati trudan prilikom takog da kažem " igranja".

Uradila sam inače jutros test, posle prvog jutarnjeg urina, i test je bio negativan.

Da li bi trebala da vadim beta HCG? jer sam zabrinuta doktore, da nije u pitanju trudnoća, zato što mi kasni ili su neki drugi razlozi u pitanju.

Ono što takođe bih da napomenem a to je da su mi bolne grudi baš i ponekad me bole leđa.

I da 21. 07 sam bila na infuziji jer sam imala problema sa želucem, povraćala.. Da li je to moguće da kasni menstruacija ili je ipak trudnoća u pitanju.

Još jednom hvala Vam puno!

Veliko poštovanje!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Uzroci kašnjenja mogu biti različiti, od stresa, prekomjernog napora, gubitka tjelesne težine do hormonskih poremećeja.

tamaras95

Da li je potrebno da uradim beta HCG iz krvi ?

tamaras95

I da, da li može da utiče na rezultate testa to što nisam radila prvim jutarnjim urinom, jer sam posle jutarnjeg urina uradila test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test na trudnoću je najsigurniji s prvim jutarnjim urinom. Beta hcg iz krvi je 100% točna dijagnostička metoda, pa ukoliko želite biti sigurni možete ga učiniti. Iako već sada i urinski test pokazuje s velikom točnošću.

tamaras95

Jutros sam uradila test sa prvim jutarnjim urinom.

negativan je bio, međutim nakon 15 minuta sam uzela test i prema svijetlosti je bila jedna svijetlo blijeda linija.

A kada sam očitala nakon 5 minuta bio je negativan.

E sad ne znam u upustvu piše da se ne čita kad prođe 10 minuta...

Satko

Dobar dan,
Imam jedno pitanje. Menstrucija mi kasni 5 dana, imam stabilnu vezu i
odnose redovite i bez zaštite no nikada ne svršava u mene već izvadi
penis pa svrši negdje drugdje ( znamo da to nije bas neka kontracepcija). Inaće imam redovne cikluse od prvog
dana kada sam je prvi puta dobila i nikada se ovako ne "glupira" .
Zadnju menstruaciju sam dobila 28. lipnja i završila je 3. srpnja.,
spolne odnose sam nakon te menstruacije imala 10 puta a zadnji je bio
23. srpnja. Jućer 31. srpnja napravila sam test koji je negativan.
Zanima me da li postoji šansa da je krivo pokazao ili što bi drugo
moglo biti?
Ako je prerano napravljen kada da ponovim test?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Tamara95, teško mi je komentirati test ako ga ne vidim, ali prema opisanom najvjerojatnije je negativan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Satko, 5 dana po izostanku menstruacije testovi na trudnoću su vrlo pouzdani. Već u vrijeme očekivane menstruacije točnost im je 99%. Razlozi kašnjenja su mnogobrojni: od hormonskog poremećaja, stresa, psihičkih razloga, do pretjerane tjelesne aktivnosti...

tamaras95

Poštovanje prema vama!

Nakon 7 dana kašnjena opet sam uradila test za trudnoću. http://i65.tinypic.com/2yo372q.jpg negativan je.

Da li je rano što sam uradila test , prošlo je 12 dana od od odnosa i 10 od petinga ?

Osjećam da mogu stalno da mokrim a ne mogu i kada mokrim opet osjećam isto

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je test negativan ne radi se o trudnoći. Da je došlo do oplodnje sigurno bi već bio pozitivan. Obzirom na tegobe preporučio bi da učinite urinokulturu.

Nemanime7

Pozdrav,ovako imam 16 godina i decka nikad nismo imali spolni odnos dakle samo smo se dodirivali i naravno njegovi prsti su usli u moju vaginu al saml poprilicno sigurno da na njima nije bilo nicega (ostataka sperme iako sam citala da je to malo moguce samo teoretski) i ja sam tada trebala dobiti 29.5 i kasnila mi je otprilike tjedan dana tocnije dobila sam 6.6 i bilo je sve normalno zatim sam dobila 3.7 tocno na vrijemee i bila je popracenabbolovima sad sam trebala dobiti pocetkom mjeseca tocnije kasnj mi 3 danaa
Od svih simptomaa iman bolne grudi i malo mi je mucno u zeludcu zanima me da li je ode moguca trudnoca ako je na prstima ostalo imalo spreme i mogu li ove menstruacije bit 'lazne'? Molim vas hitan odgovor zato sto umirem od brige. Veliki pozrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Simptomi koje navodite su u sklopu pms-a.

Nemanime7

Postovani, zanima me je li moguca trudnoca prstenjacenjem ako se to dogodilo prvi put pa nakon 40minuta a decku je na prstima nesto ostalo a meni su plodni dani ??? Molim vas da mi ubrzo odgovorite jer me dosta strah

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nije moguće da na taj način dođe do trudnoće.

Krš227

Poštovani,

moja djevojka i ja imali smo nezaštićeni spolni odnos te sam ejakulirao van nje, točnije u ruku te sam ejakulat obrisao pomoću WC papira. Partnerica se poslije mene također detaljno obrisala po vagini sa istom rolom WC papira, ali moguće je da je ostalo malo sperme na roli prilikom mojeg trganja papira, Stoga me zanima može li ostati trudna. jer je oko vagine bilo puno njenog sekreta. Zadnja menstruacija joj je bila 16.2 a odnos se desio 6,3.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način nije moglo doći do trudnoće.

Krš227

Poštovani hvala Vam puno na Vašem brzom odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Aaaa.

Poštovani, 5.2. sam imala posljednju mjesecnicu i na taj dan u dogovoru s ginekologicom sam pocela uzimati lindinette 20. 5 dan ciklusa u urednog uzimanja kontracepcije imala sam odnose bez ikakve druge kontracepcije. Kako je došla vec sredina ciklusa, a moje krvarenje nije prestajalo, (tj. više je izgledalo kao tamno smeđi iscjedak nego kao krvarenje) a javili su se i drugi simptomi toga da mi tablete ne odgovaraju kao sto je konstantna glavobolja i nervoza i ostalo, u dogovoru s ginekologicom prestala sam uzimati tablete,15.2. sam popila zadnju tabletu. Nakon 3 do 4 dana krvarenje je prestalo, s tim da se drugi dan od prestanka uzimanja tableta bilo malo pojačalo. Sada bi vec ako gledam 5.2. kao datum zadnjeg ciklusa mjesečnica trebala doći, imam tipične PMS simptome, nadutost u trbuhu, bolove oko jajnika i u donjem dijelu trbuha ali prema tom 5.2. mjesečnica mi kasni 2 3 dana. U utorak ujutro na prvi urin napravila sam test koji je bio negativan. Mogu li ostati mirna i čekati mjesečnicu ili postoji rizik za trudnoću? Taj jedan jedini odnos u ciklusu je bio 9.2. Hvala na odgovoru