Da li je moguca trudnoca ?

mica2608

prvo njegovim polnim organom probao da probije ali nije išlo zbog jakih bolova koje sam imala, zatim je prstom ali nije išao do kraja takođe zbog bolova, i tako je ostalo za sledeći put, međutim posle je došlo do evakulacije po zadnjici, i krenulo je da se sliva prema polnom organu, ali odmah sam obrisala i mislim da nije stiglo dole. I da je došlo u dodir sa mojim polnim organom da li postoji šansa da zatrudnim ako nije odmah lepo obrisano ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćom je samo teoretska (gotovo ravna nuli)

Milka88

Pozdrav ja sam A - nakon prve trudnoce sam primila rogan ali prije 3 godine sam imala abortus izmedu 6 tj i 8 tj i nisam primila rogan . Dali cu imat problema sa trudnocom k9ju planiram . Dali.mogu normalo ostati trudna i.pratit trudnocu??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da učinite testove senzibilizacije iako najvjerojatnije nije došlo do senzibilizacije.

Niki88

Postovani,u velikoj sam panici pa molim za pomoc.Imala sam nezasticen odnos 24.09 a,menstruaciju sam dobila u ocekivanom terminu 27.09.Imam redovne menstruacije na 30 dana.Ova menstruacija je pocela kao inace-u pocetku sa tackastim krvarenjem i krvnim ugruscima a kasnije nastavljeno sa pravom krvi.Deluje mi oskudnija nego inace a imam krvne ugruske kao i uvek.Da li mislite da je doslo do trudnoce i da je ovo lazna menstrucija? Jos uvek imam menstruaciju da bih radila test

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Radi se o regularnoj menstruaciji.

Niki88

Opet ja.... menstruacija je trajala 3 dana s tim sto je treceg dana bilo svega par kapi bez ugrusaka, izvinite na ponovnom pitanju veliki sam panicar

Ivo Balenović, dr. med.

To je bila menstruacija i ne radi se o trudnoći.

Selena Rose

Poštovani!
Zadnju menstruaciju sam imala 21.9., trajala je 4 dana, inace traju oko 3 dana ili 4, spolni odnos sam imala 29.9., tj.nesto iza ponoci dakle 30.09., plodni dani su bili, koristili smo kondom kao zastitu s tim da je decko ejakulirao unutar rodnice, s kondomom, kanije smo provjerili kondom i cinilo se sve u redu. Da li postoji sansa da je nesto iscurilo, da li je moguca trudnoca?
29.09.sam imala pomalo smeckasti iscjedak i blage bolove u donjem dijelu trbuha, od jutra. a dva dana prije toga sam imala bijeli iscjedak, i danas nema nista, da li to znaci da je bila ovulacija?
ciklusi mi traju od 25 do 30 dana s tim da prossli mjesec sam dobila 31.dan. ciklusi su mi bili; 02.06., 28.06., 24.07, 24.08., 21.09..
za svaki slucaj kupila sam ellaone tabletu za dan poslije, popila sam ju 16.sati nakon odnosa. sad osjecam da su mi pomalo nabrekle dojke i bole malo, ali mislim da su bile bolne i prije tablete, mozda samo zbog odnosa, mazenja, diranja.
Unaprijed Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Iscjedak i bolovi su bili posljedica ovulacije.

Lordan

Poštovanje.
Pitanje moje prijateljice glasi: "Zadnju menstruaciju sam dobila 25.9.a spolni odnos imala 30.9. Postoji li šansa za trudnoću? Imam bolove s lijeve strane i bijeli iscjedak." Hvala Vam unaprijed u njeno ime

teica1234

Postovani prošli 21 DC sam imala iscjedak na papiru rozo smede...Radimo na bebi....napravila sam test dan prije ocekivane m bio je -... Zatim sam kao dobila 28 DC medutim samo prilikom brisanja opet rozo smede 1 i 2 DC 3 DC krvavo i onda 4-5 DC tek toliko na papiru 6 dan nista osim uzasnih grceva...sad mi je 10 DC umorna sam cijelo ovo vrijeme samo mi se spava grudi su mi osjetljive uzasno....idem kod gin za 3 dana i neznam sta da mislim o svemu pa me zanima vase misljenje...lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lordan, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da su šanse za trudnoćom minimalne - samo ukoliko taj ciklus ovulacija nastupi ranije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za teica1234, ukoliko to nije bila uobičajena menstruacija postoji mogućnost implantacijskog krvarenja. To će se ustanoviti tek kod pregleda.

Lordan

Poštovanje. Opet ja za prijateljicu jer je sva van sebe zbog panike. Znači..menstruaciju je imala 25.9.odnos 30.9. Pet dana nakon je bila kod ginekologa jer je imala bolove..međutim..bolovi su bili zbog ovulacije. Molim Vas još jednom dal postoji mogućnost trudnoće. Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je ovulacija nastupila 5 dana nakon odnosa ne postoji šansa za trudnoćom. Životni vijek spermija je do 72 sata.