Da li sam trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Suknjica ne radi se o vanmaterničnoj trudnoći. Imali ste menstruaciju. No svakako se javite ginekologu da vidi da li je cista nestala s menstruacijom.

jasnam0106

Dragi doktore,

Imala sam spolni odnos s deckom za vrijeme drugog plodnog dana po "mom kalendaru".
Odnos je bio sa kondomom i svaki put je ejakulirao u kondom.
Ciklus mi traje 28 dana i menstruacija mi kasni sada vec 6 dana.
Tokom mjeseca sam imala jake bolove sa zubom i pila sam brufene, vadila krvi i vrsila pretrage i bubrezi su me malo bolili + skola..
Sada me jako bole grudi kao i kada trebam dobiti, jako su osjetljive na dodir kao da imam "kamenje" u njima jako veliko( mozda smijesno ali razumijete me nadam se).
Od odnosa je proslo 23 dana. Stalnu iscekujem menstruaciju ali nista za sada.. brinem se jako..
Imam li razloga za brigu? U vezi trudnoce?

mademoselle

Postovani
Imam 20 godina. Zadnju menstruaciju sam imala 30.11. Dobivala sam skoro svako 30 dana. Poslije menstruacije sam imala nekoliko puta spolni odnos ali svaki put prekinutim snosajem, momak nije ejakulirao u mene
Od 9 mjeseca sam skinula 14-15 kg. Sada imam 60 kg.
Pijem za dorucak i veceru herbalife uz medjuobrok jabuka i banana kojih jedem puno, a iz prehrane sam izbacila kruh, slatkise i sokove. Svaki dan treniram sat vremena.
A radila sam 3 testa za trudnocu sva tri su bila negativna. Imam
Tupe bolove u dojnjem djelu stomaka, ispod prsa, i u dojnjem djelu ledja, i grudi me malo bole A kad nesto pojedem crijeva mi dosta rade.
Dosta prdim podrigujem a sad sam i stucala. Imala sam cak Prije tjedan dana dva puta stolicu pomjesanu s malo krvi.

Cica_mica

Dobar dan doktore, malo sam uplašena, sa dečkom sam dve godine, imamo nezasticen seksualni odnos. Poslednju menst. Imala sam 8-og novembra, a dobijam je najčešće na 28 dana. Kada smo imali odnos, koristili smo metod prekinutog snosaja, ali ga je on izvadio bukvalno mili sekundu pre. Međutim, sumnjam.i na ciste, jer me je dok sam imala prošlu menst. boleo jajnik, i imala sam ponekad jake oštre bolove od materice na dole... Zakazala sam kod ginekologa sledeće nedelje, ali ako vi imate neko mišljenje, bila bih Vam zahvalna.

mademoselle

Postovani
30.10 je bila zadnja menstruacija.
Ispricavam se na poduzoj poruci
Molim vas odgovor

Djevojka1

Postovani. S momkom sam imala simulaciju sex i par puta je svršio na vagini, dakle himen još postoji, par puta je pokušao unići ali je boljelo pa smo odustali eh sad meni mjesečnica kasni već 13 dana i imam pojačan bijeli iscjedak i ponekad imam grčeve u stomaku dali postoji mogućnost da sam trudna? Ponavljam još uvijek sam nevina.... koristila sam kontracepcijske tablete prije 6 mjeseci jer sam i prije znala imat problem da mi menstruacija kasni. Molim vas da mi odgovorite.

marevi

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala 1.11.,inače mi ciklus traje 25-28 dana i uvijek je redovit bez ikakvih problema.3.12. sam napravila test na trudnoću i ispao je negativan, a sutradan(4.12.) sam bila kod ginekologa koji je ponovio test i također je bio negativan i napravio je UZV na kojem se ništa ne vidi,ali je rekao da je ionako prerano da se išta vidi.Dobila sam također terapiju za gljivičnu infekciju Macmiror 500 i plimycol mast.Da li je moguć izostanak menstruacije radi te infekcije ili sam testove radila prerano,jer sam imala nezaštićene odnose, te je moguća trudnoća.Menstruaciju još nisam dobila, a pretpostavljam da se radi o nekoj upali da bi ginekolog to vidio na pregledu.
Da li je potrebno napraviti neke druge pretrage?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jasna prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. No s obzirom da vam kasni i da će vas to umiriti napravite ipak test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Madomoselle jučer sam vam odgovorio.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cica mica morate paraviti test na trudnoću. Imali ste nezaštićeni odnos i svakako postoji šansa za trudnoćom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojka niste trudna jer nije bilo ejakulacije u rodnici. Sugeriram terapiju ako se radi o pcosu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marevi prema opisanom ne radi se o trudnoći. Upala je odgovorna za izostanak menstruacije.

Djevojka1

Citala sam na jednom portalu da moze doci do trudnoce ako muskarac svrsi na vagini, znaci ne unutra nego na vanjskom djelu, da li je to istina?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije vagina nego stidnica ili vulva. U teoriji je moguće ako ejakulat dospije u rodnicu.

ksenija54

Imam 16god vec dugo vrijeme pokusavam zatrudnit ali nista nepazimo se vec 6mj znam da je cudno sto u tim godinama pokusavam ostat trudna ali razlog je jasan tata mi je bolesta ima 62god ja sam jedino starije djete u obitelji zeljela bi da vidi svojg unuka mjesecnica mi kasnila i ovaj i prosli mj 6, dana pravila sam test nisam trudna al trbuh mi raste bokovi su mi se rasirili grudi povecale a mjesecnicu sam imala neki dana mislim da sam trudna al opet imala sam premda imam 4 dana a imala sam 2 dali je moguce da sam trudna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna prema opisanoj situaciji.