Dabroston, 1.dan ciklusa, jesam li zaštićena?

Danijela

na pauzi od Diane 35 bila sam od 11. do sad 5. mjeseca. Svoju, pravu, mjesečnicu sam u tom razdoblju imala samo jednom, u 3. mjesecu. Od 1.5. sam tjedan dana uzimala Dabroston 2 puta dnevno. Kad se pojavilo krvarenje počela sam uzimati Diane 35 pilule.

Krvarenje nije bilo uobičajeno, tamnocrveno, već smeđkasto i opksurno. Navodno, Dabroston može izazvati probojno krvarenje, i sad nisam sigurna da li je to bila menstruacija ili probojno krvarenje, i jesam li u pravo vrijeme krenula sa pilulama, pa mi, molim vas odgovorite, da li sam kontracepcijski zaštićena ili mi treba dodatna zaštita.

Zahvaljujem unaprijed

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Iskreno, vjerojatno ste zaštićeni, ali bih Vam savjetovao da se dodatno zaštitite do slijedećeg ciklusa jer mi slijed nije baš sasvim jasan.