diane 35

Sanja

Poštovani,
Kćer mi ima 17 godina i vrlo neredovi menstrualni ciklus (25 - 45 dana). Prvu menstruaciju dobila je sa 10 godina. Prvog dana menstruacije ima vrtoglavicu, mučninu i opću slabost ("ne drže" je noge). Izrazito je dlakava po cijelom tijelu i ima pojačane akne na licu, leđima i prsima. Hematološki nalaz rađen 4. dana menstruacije: Prolaktin 423,0, Progesteron 1,7, Estradiol 0,08, SE 6, WBC:6,39, RBC 4,60, Hemoglobin 140, Hematokrit 1,422, MCV 91,7, MCH 30,4, MCHC 332, Trombociti 195,Segmentirani granulociti 2, Eozinofilni granulociti 1, Limfociti 21, Monociti 10, Glukoza 5,0, Bilirubin 11,0, AST 26, ALT 51, GGT 20, Fe 22,1, UIBC 42,2, TIBC 64,3.
Savjet ginekologa je bio da pokuša tri mjeseca piti Diane 35 ali da se savjetujemo sa hepatologom obzirom da joj je ALT vrijednost povećana te da je hormonalni nalaz (estradiol) u kontradikciji sa aknama i dlakavosti.
Smije li početi piti Diane 35? Zahvaljujem na odgovoru.
Brižna mama

žana

Zar nije vaša kćer malo premlada da se trpa hormonima?