PITANJE

ANA

Poštovani
imam 33 godine i na redovitoj kontroli ginekolog mi je napomenuo da je primjetio polip veličine 5mm ali da nije siguran dali je polip ili samo sluz. Naručena sam na ponovni vaginalni ultrazvuk 5 do 10 dan ciklusa.
Mene interesira koliko je polip opasan, tj. da li se nakon njegovog odstranjenja može opet normalno zatrudniti. Naime imam jedno dijete a ja i suprug smo planirali drugu trudnoću.
Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru.
S poštovanjem!

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
iz Vašeg mi pitanja nije jasno da li je riječ o cervikalnom ili endometralnom polipu, no i u jednom i u drugom slučaju u vašoj dobi je u visokom postotku riječ o benignim promjenama.
Lijep pozdrav!