diane 35 i alkohol hitno!!!

Klaudija25

molim vas da mi hitno odgovorite,danas imam rodendan i htjela bi izvest drustvo van da nesta popijemo,zanima me da li ja smijem popit jedan koktel,citala sam na netu da alkohol smanjuje djelovanje kontracepcije i izaziva ovulaciju,zanima me moze li se smanjiti djelovanje kontracepcije i koliko je to moguce s manjom kolicinom alkohola,a koliko s vecom? hvala unaprijed happy i koliko dugo se treba koristiti dodatna zastita

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od jednog koktela neće se ništa dogoditi sa zaštitom.

Klaudija25

imali smo jucer spolni odnos bez ikakve zastite,postoji li mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako uzimate redovito pilule.

Klaudija25

popila sam tabletu u 19 i 30 h a oko 20 i nesto sam popila tri votke s juiceom zanima me da li je smanjena zastita od trudnoce,nisam povracala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije jel duže uzimate. No ako svakodnevno konzumirate alkohol ne uzimajte pilule ne zbog umanjivanja djelovanja pilula već zbog toksičnosti koja se potencira u kombinaciji pilula i alkohola.